Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Eskişehir'in "Türkiye Güz Zirvesi" etkinliğine katılan Prof. Dr. İlber Ortaylı, geleneğin insanlar ve milletler üzerinde önemli etkisi bulunduğunu belirterek, "Geleneği olmayanın geleceği olmaz" dedi.

Haber Merkezi

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Eskişehir, “Liderliğin Gelmişi Geçmişi" temasıyla düzenlediği "Türkiye Güz Zirvesi" etkinliğiyle tarihçi yazar ve akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Eskişehirlilerle buluşturdu.

Eskişehir Başkanlığını avukat Oytun Süllü'nün yaptığı, 18-40 yaş arası üyelerden oluşan, kar amacı gütmeyen JCI'ın misyonu gençleri olumlu yönde değişimler yaratmaları için motive etmek ve liderlik yönlerini güçlendirmek.

Anemon Otel'de düzenlenen etkinlikte konuşan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ve halen görevini sürdürdüğü Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki çalışmalarıyla Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'in çehresini değiştirdiğini belirterek, özellikle kentte eğitim gören üniversite öğrencilerinin operadan tiyatroya, çok fazla kültürel etkinlik düzenlenen bir kentte yaşadıkları için şanslı olduklarını kaydetti.

Geleneğin insanlar ve milletler üzerinde önemli etkisi bulunduğuna işaret eden Prof. Dr. Ortaylı, "Geleneği olmayanın geleceği olmaz" dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'nün de katıldığı etkinliğin sonunda Prof. Dr. Ortaylı, bazı katılımcıların sorularını yanıtladı.

İki gün süren ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ABD’li küresel girişimci NextMetals CEO’su Benton H. Wilcoxon'ın da birer konuşma yaptığı etkinlik yoğun ilgi gördü.