Eskişehir İl Ambulans Servisi; İnönü’den Günyüzü’ne; Mihalgazi’den Han’a Eskişehir’in tamamında 41 acil sağlık hizmetleri istasyonu, 1 konuta kontrol merkezi, 1 başhekimlik binası ile hizmet sağlıyor. Yaklaşık 700 sağlık personeli ile 7 gün 24 saat hizmet sağlayan ve 4 dakikanın altına düşürdüğü vaka ulaşım süresinin yanısıra yakaladığı tıbbi başarılar ile de sağlığın adeta yüzakı olan kurumda destek hizmetleri ise parmak ısırtan bir emekle ve kesintisiz sürdürülüyor.

112 denince akla ambulanslar ve sağlık personelleri geliyor. Oysa arka planda çalışan destek personelleri bu hizmet gücünün görünmez kahramanları. Eskişehir İl Ambulans Servisi’nde 25 Temizlik personeli,9 Güvenlik görevlisi ve 2 teknik destek personeli hizmet sağlayan sağlık personelinin en iyi koşullarda çalışması için müthiş bir emek sarf ediyor. Bu ekip her gün şehrin dört bir yanına dağılmış 41 istasyonun her gün temizliğini yapıyor. Her gün düzenli olarak çarşaflar ve yastık kılıfları yıkanıp ütülenip sağlık personelinin kullanımına sunuluyor. 7 gün 24 saat süren bu zorlu sağlık hizmetinin gücüne adeta güç katıyorlar. Ambulans temizliği dahil bir çok destek hizmeti bu ekip tarafından zaman geçirmeksizin yürütülüyor. Tüm teknik ve destek problemleri bu ekip tarafından çözülüyor. Vatandaşa en kaliteli hizmeti sağlamayı amaçlayan kurumda destek personelinin bu düzenli ve emektar çalışması hizmetin kesintisiz sağlanmasındaki en önemli etmenlerden birisi.

Destek personeli Arif Algül; “Çok huzurlu bir ortamda çalışıyoruz. Hepimizin istasyonları ve görevleri var. Kesintisiz bu hizmeti sürdürmek zorundayız. Çünkü bizim sekteye uğrattığımız her hizmet; Eskişehir halkına ambulansın daha geç gitmesine ya da ambulansımızın gittiğinde yeterli hizmeti sağlayamamasına neden olabilir” dedi.