Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü ve Eskişehir Valiliği'nden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı geldi.

Eskişehir genelinde hava durumu, parçalı ve zamanla çok bulutlu olarak tahmin edilse de, özellikle öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar, şehrin çevrelerinde etkili olacak. Yağışların, özellikle öğle saatlerinde Eskişehir çevresinde kuvvetlenmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalarak mevsim normallerine gerilemesi öngörülüyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif seyredecek olup, öğle saatlerinde orta kuvvette esmesi beklenmekte. Yağış anında ise kısa süreli kuvvetli rüzgarlar yaşanabilir.

Meteoroloji, gök gürültülü sağanak yağışlar sırasında olası kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Özellikle yağış anında açık alanlarda bulunmaktan kaçınılması ve gerekli önlemlerin alınması önem taşıyor.

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ UYARDI: BU SAATLERDE SAĞANAK BEKLENİYOR

Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada, 

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra ilimizde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Kuvvetli yağışlarla birlikte olası sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgâr ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanabilir. Vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları önemlidir.

Başlama-Bitiş Zamanı:

07.06.2024 -13:00

07.06.2024 - 21:00

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi