ESBALDER'den baba çocuk balıkçılık eğitimi ESBALDER'den baba çocuk balıkçılık eğitimi

08.09.2023 tarihinde Eskişehir'de oynanan Türkiye-Ermenistan milli maçı biletleri ile ilgili olarak,
Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından kurumumuza bağlı oda üyelerine satılmak üzere 500 TI lik avantajlı bir fiyattan sınırlı miktarda milli maç bileti ve forma kontenjanı ayrıldığı, 1000 adet bilet ve formanın gönderileceği bildirilmiştir.
Durum ilgilenen oda başkanlarımıza bildirilmiş ve makul düzeyde gelen talepler toplanmıştır. Ancak Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı tarafından durum sosyal medya kanalları ve diğer iletişim yollarıyla tüm Eskişehir halkına ilan edilmiş ve dolayısıyla odaya gelen yüksek miktardaki talebin tamamı oda tarafından kabul edilmiştir. Bu nedenle diğer tüm odalarımızdan gelen taleplerin toplamından fazla bir talepte bulunan Berberler ve Kuaförler Odasının talep ettiği bilet ve forma miktarının tamamı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanamamıştır. Çözüm üretmeye çalışan federasyon yetkilileri ve birliğimiz oda üyelerini mağdur etmemek için talep edilen miktarın çoğunu mevcutları dahilinden göndermişlerdir.

Berberler kuaförler odası Başkanı Gürdal Sarıkaya üyelerinin dışında da talep toplayarak hem bizleri hem de diğer odaların taleplerinin karşılanmasını zora sokmuştur. Basın toplantısı düzenleyen iki odamızın başkanı haberimiz yok demelerine rağmen berberler kuaförler odasının kullanacağı talepleri kullanmaya kalmış Berberler ve Kuaförler Odasından bilet talep etmişlerdir. Oysaki duyduklarında bize gelerek isteklerini bildirmiş olsalardı onların taleplerine de cevap verilebilirdi. Haberi olmayan insanlar başka oda üzerinden bilet talep etmeleri ve haberimiz yok demelerinin takdirini kamu oyunun anlayışına bırakıyorum.
Buradan yine Berberler ve Kuaförler Odasının birliğe ayrılan 1000 biletin %41 ini vererek üyelerinin mağdur olmaması için büyük gayret göstermemize rağmen yönetim kurulu üyesi olduğu birliği, beni ve diğer oda başkanlarımızı zan altında bırakmaya kalkmasını kendisine yakıştıramıyoruz. Kendisine bardağın dolu tarafından bakmasını ve Eskişehir deki milli maça en çok berber ve kuaför arkadaşlarımızın gidebilmesini sağlamış olduğumuzu hatırlatmak istiyorum.

Bu karışıklık futbol federasyonuna gelen yoğun talebin karşılamamasından kaynaklanmış, daha önce bilette sıkıntı olmayacağını ve tüm taleplerimizin karşılanacağı söylenmesine rağmen artan taleplerimiz değerlendirilememiştir. Ayrıca biletlerin üzerinde sıfır bedel yazması nedeniyle tarafımıza gelen biletlerin bedelsiz alınıp parayla satıldığı iddiaları bizleri zan altında bırakmış olup, bu ve diğer konularda ayrıntılı bilginin Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Baltacı'nın aranarak bilgi alınmasını ve bilgi kirliliği ile dedikoduların ortadan kaldırılmasının daha doğru olacağını belirtiyorum. Keşke bu dedikoduları duyan ve fevri hareket eden birliğimizi suçlayan zihniyet gelerek bizden bilgi alsa veya taleplerini bize iletselerdi.
Buradan fevri hareket ederek sosyal medyadan tüm halkımıza ilana çıkan ve oda üyeleri dışındaki kişilerden talep kabul ederek oda üyelerinin mağduriyetine neden olan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanının yaptığı talihsiz açıklamasını doğru bulmuyor mağduriyet yaşayan tüm esnafımızın affına sığınıyoruz.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi