Ehliyet alma şartında flaş değişim: Eskiden alanlar yok artık diyecek Ehliyet alma şartında flaş değişim: Eskiden alanlar yok artık diyecek

Cengiz Holding, Mihalgazi ve Tepebaşı ilçeleri, Alpagut, Atalan ve Tekeciler Mahalleleri Mevkii’nde, altın-gümüş maden ocağı, cevher zenginleştirme tesisi, hazır beton tesisi ve su temin göleti yapmak için projenin kapsamı üzerinde değişiklikler yaparak tekrar başvuruda bulunduğu öğrenildi. Cengiz Holding, bölgedeki 509 hektarlık ormanlık ve şahıs arazisine yayılacak altın ve gümüş çıkarma operasyonu için Çevre Bakanlığı'na 862 sayfalık bir Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu sundu.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ,Cengiz Holding’in Mihalgazi ve Tepebaşı’na yapmak istediği altın-gümüş madenine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Çakırözer mesajında; " Eskişehirimizin temiz havasının, suyunun, verimli topraklarının zehirlenmesine, yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz! Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Söyledik, yine söylüyoruz: Eskişehir'den elinizi çekin!" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi