Bu fiyata satış rekoru kırdı: İşte Türkiye'de satılan en ucuz araç Bu fiyata satış rekoru kırdı: İşte Türkiye'de satılan en ucuz araç

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, seçim çalışmaları kapsamında Karaçay Malkarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarete Eskişehir CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da katıldı.

Dernek Başkanı Mustafa Korkmaz, "Ayşe Başkanımızı seçeceğiz. Sözü fazla uzatmadan Ayşe Başkanıma mikrofonu vermek istiyorum." dedi.

Ayşe Ünlüce, mikrofonu aldığında şu ifadeleri kullandı: "Değerli dostlar, Eskişehir'de 'hani nerelisin' derler; anne tarafından Manav, baba tarafından da Çerkez'im. Yerel seçime son 55 gün kaldı. Bu süreçte her sokağa ve her mahalleye girmemiz zaman veya imkan kısıtları nedeniyle mümkün olmayabilir. Ancak sizler her gittiğiniz yerlerde bizleri anlatırsanız, ben çok mutlu olurum. Ülke olarak zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz. Emeklilerimiz 10 bin lira ile geçinmeye çalışırken, gençlerimiz iş bulma konusunda sıkıntılar çekiyor. Bu seçim, Kazım Başkanın dediği gibi iktidar partisine bir dur deme seçimi. Hepinize çok teşekkür ederim."

Kazım Kurt, ziyarette yaptığı konuşmada, "Bugün Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ayşe Ünlüce ile sizleri selamlamaya geldik. Aslında bu derneğe biz sürekli geliyoruz, evimiz gibi. Dayanışmanın en iyisini yapıyorsunuz. Türkiye'yi kötü yöneten cumhurbaşkanına dur demek lazım. Birçoğunuz emeklisiniz, 10 bin lirayla geçinmek çok zor. Biz sosyal belediyecilik yapıyoruz." dedi.

Soru-cevap bölümünde, dernek üyeleri Ayşe Ünlüce’ye suyun neden pahalı olduğunu ve su fiyatlarını düşürebilecek bir projesi olup olmadığını sordu. Ünlüce, "Su fiyatlarının pahalı olmasının önemli bir sebebi elektriğin çok pahalı olmasından kaynaklanıyor. İkincisi, tesisin arıtma amaçlı kullandığı kimyasalların maliyeti çok yüksek. Bütün Türkiye’yi inceleyin, Türkiye'nin en kirli sularından biri olan Porsuk Çayı'ndan aldığımız suyu arıtıp şebekeye verebilmek için çok miktarda kimyasal kullanıyoruz. Çifteler Sakarbaşından su getirilmesi ile 
ilgili DSİ ile birlikte yürüttüğümüz bir projemiz var. Eğer o su Eskişehir’e gelirse, elektrik ve arıtma giderleri azalacak." bilgilerini paylaştı.


 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi