17 Kasım Cuma Döviz ve Altında son durum 17 Kasım Cuma Döviz ve Altında son durum

Metin Uca geçen günlerde rahatsızlanıp kaza geçirmiş ve boyun şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkmıştı. Uca'nın yoğun bakımda tedavisi devam ediyordu. en son entübe edildiği açıklanmıştı. Metin Ucanın bugün hayatını kaybettiği menajeri Kübra Kalem Baykara tarafından açıklandı. Baykara sosyal medya hesabından “Metin Uca’mızı kaybettik kalbimiz acıyor.” paylaşımını yaptı.

Metin Uca kimdir, kaç yaşındaydı? (Metin Uca'nın hayat hikayesi) - 1

METİN UCA KİMDİR?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 yılında İstanbul'da doğmuştur. Sunucu ve seslendirme sanatçısı olarak tanınmıştır. Babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bileciklidir.

Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabir ve programcı olarak çalışmıştır. 

CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraştı. 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı.

Tek kişilik gösteriler yapmış ve seslendirme çalışmaları üzerine çalışmıştır, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyordu.

2010-2011 yılları arasında Star TV'de yayınlanan Passaparola adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Yarışma 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.
 

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi