Kredi başvurusu yapacaklar dikkat! Merkez Bankası'ndan flaş karar Kredi başvurusu yapacaklar dikkat! Merkez Bankası'ndan flaş karar

Türkiye'de yeni bir zam fırtınası için sayılı günler kaldı. Ekonomist isim iki hafta gün süre verirken, zam gelecek sektörleri tek tek paylaştı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuşmasının ardından sosyal medyadan duyurdu.

SON İKİ HAFTA

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, milyonlara kötü haberi verdi. Ülkemizin gündeminde bulunan yerel seçimleri işaret ederek çarpıcı paylaşımda bulundu. Türkiye'nin yeni yılında etkisini gösteren zam fırtınasının bir yenisi için son 14 gün kaldığı belirtildi. Yerel seçimlerden sonra birçok sektörde ve üründe zamlar gelmesi bekleniyor.

YEREL SEÇİMLERİ İŞARET ETTİ

Son 3 yıldır etkili olan enflasyon ve hayat pahalılığı gündemin değişmeyen konusu haline geldi. Bu kapsamda günden güne zam gelirken, Babuşcu yerel seçimleri işaret etti. Günümüzde yüzde 10 KDV (Katma Değer Vergisi) uygulanan ürünlere seçim sonrasında yüzde 20 KDV uygulanabileceğinden bahsetti.

Market 3

KALEM KALEM SAYDI

Tahminlere göre seçimlerden sonra yüzde 20 KDV uygulanacak ürünler şu şekilde;

Tekstil ürünleri.

Giyim ürünleri.

Çanta ve bavul gibi ürünler.

Diş fırçası, diş macunu ve diş iplikleri.

Tiyatro, sinema ve müze gibi kültürel etkinlikler.

Otel gibi konaklama hizmetleri.

Yeme - içme sektörü hizmetleri.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi