Gram altın piyasalarda  2.336 TL'den işlem görürken, milyonlarca vatandaş ons ve gram altın fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Altın piyasası uzmanları 2024 sene sonu altın fiyatları için tahminlerde bulunurken, Ekonomist Mert Başaran gram altın sahiplerini sevindirecek bir müjde ile geldi. 

Başaran'a göre, gram altın ilerleyen tarihlerde 3,333 TL seviyelerine kadar yükselecek. Başaran gram altın biriktirenleri ilerleyen dönemlerde yatırımcıların nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Gram Altın 11-1

GRAM ALTIN ARTACAK AMA...

Mert Başaran, altın fiyatlarında artışın devam edeceğini vurgulayarak, Merkez Bankası'nın faiz politikalarının altın fiyatlarını önemli ölçüde etkilediğini dile getirdi. Uzman, ons altının fiyatındaki düşüşün dolar/Türk Lirası kuruyla dengeleneceğini ve gram altında büyük bir düşüş beklenmediğini ifade etti.

Başaran, seçim sonrası bir aya kadar altın yatırımlarında beklemeyi öneriyor. Bu süre zarfında yatırımcıların altın alım satım işlemlerinde daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyor.

BU SEVİYENİN ÜSTÜNE ÇIKACAK

Gram altında rekor artış beklediğini söyleyen ünlü ekonomist Mert Başaran, "Şu anda baktığınızda yüzde 40 bir getirisi kalmış. Bu yüzde 40 getiri de çok olası. Yani 3.333 TL olmaması için bir sebep görmüyoruz." dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi