Eğitim, öğrencilere iş arama stratejileri, mülakat teknikleri, CV ve özgeçmiş hazırlama gibi önemli konularda bilgi ve beceriler sunmayı amaçladı.

KÜL 212 Kariyer Yönetimi dersinin bir parçası olarak düzenlenen eğitim, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş arama sürecine daha hazırlıklı girmelerini sağlamayı hedefledi. İş dünyasında başarılı olmanın anahtarlarını öğrenen öğrenciler, uzmanlar tarafından verilen pratik bilgilerle donanarak gelecek kariyer adımlarına daha emin bir şekilde ilerleme fırsatı buldular.

ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

Yapılan açıklamada: “İş Kulübü Liderlerimiz Hatice Kırca, Saliha Bilge Kaya ve Esra Güzel tarafından Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik olarak “KÜL 212 Kariyer Yönetimi” dersi kapsamında İş Kulübü Eğitimi düzenlendi. SWOT Analizi, Kariyer Yetkinlikleri, Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri gibi konuların anlatıldığı eğitim sonrasında katılımcı öğrencilere sertifika verildi. Katkılarından dolayı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Salim Şengel ve Prof. Dr. Oktay Emir’e teşekkür ederiz.” Denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi