Elif Örs, Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanlığı adına haftalık pazar açıklamasını yaptı. İktidarın ülkenin gerçek gündemin uzaklaştığını kaydeden Örs, Yerel seçimlerden sonra sandıktan çıkan sonuçtan sonra iktidarın ülkemiz sorunlarına dikkatle eğilmesini beklenirken, iktidar milletimizi oyalayarak "Yeni Anayasa" çalışmalarıyla topu taca atmaktadır” diye konuştu.

“YETERSİZLİK VE LİYAKATSİZLİKTEN DOLAYI VERİM ALINAMAMAKTADIR”

“Milletimiz mahkum edildiği ekonomik kriz ile bir yaşam savaşı vermektedir” diyen Örs, “Başta ömür boyu çalışıp devletimize katma değer üretmiş emeklilerimiz emeklerinin karşılığını alamamakta, iş gücündeki insanımız asgari ücrete mahkum edilmekte, gençlerimizin çoğu iş bulma ümidini kaybettiği için ülkemizi terk etmekte, ülke dışına çıkmak başta olmak üzere kendince çıkış yolları aramaktadır. İktidar ve yandaşlarının hak etmedikleri kadrolara yerleştirilmesi sebebiyle de ülkemizde her alanda yetersizlik ve liyakatsizlikten dolayı çalışma hayatında verim alınamamaktadır. Ülkemizde bir kaos ortamı yaşanmaktadır” şeklinde konuştu. 

“İKTİDAR MİLLETİMİZİN DERTLERİNİ ÇÖZMEK İÇİN SAMİMİ OLMALIDIR”

İktidarın sorunları çözmek adına samimi olması gerektiğini belirten Örs, “Ülke olarak hepimizin yaşadıkları ortada iken milletimizin sorunlarını çözmekten sorumlu iktidar gücüne sahip yetkililer ise milletimizin sorunlarıyla ilgilenmek yerine kendi çıkar ve menfaatlerini temin edecek yasal düzenleme oluşturmak için "Yeni Anayasa" çalışmaları ile ülkenin enerjisi boşa harcanmaktadır. İktidar gerçekten milletimizin derdine derman olmak isterse mevcut yasal düzen buna yetmektedir. İktidar öncelikle milletimizin dertlerini çözmek için samimi olmalıdır. Fakat milletimizin temsil edildiği Meclis'te, milletimizin dertlerini, sıkıntılarını dile getiren muhalefetin araştırma önerileri, "AKP ve MHP oyları" ile ret edilerek, Meclis'te engel çıkarmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Meltem Karakaş