Nebi Hatipoğlu: “Bakanlarımız vaatlerimizin arkasında duruyor” Nebi Hatipoğlu: “Bakanlarımız vaatlerimizin arkasında duruyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Eskişehir programı kapsamında AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Hükümetin, Eskişehir’de yaptığı ulaştırma projelerinden bahseden Uraloğlu, “Eskişehir’in ana ulaşım akslarını biz bitirmişiz. Yüksek Hızlı Treni ilk Eskişehir’e getirmişiz. Bakanlık olarak Eskişehir’in ulaştırma ve iletişim alt yapısına 83 milyar lira yatırım yapmışız. Rahmetli Kemal Unakıtan döneminde çevre yoluna alt ve üst geçitler yaparak, şehrin trafiğini ciddi anlamda rahatlattık. O gün ‘çevre yolu’ dediğimiz o yol, artık çevre yolu hükmünü kaybetti” dedi.

“PROJE BİTTİ, YATIRIM PROGRAMINA ALINACAK”

Eskişehir’in çevre yolu sorununa da değinen Uraloğlu, kuzey çevre yolu projesinin tamamlandığını ve önümüzdeki süreçte yatırım programına alınacağını duyurdu. Kuzey Çevre Yolu projesinin Ankara’dan başlayıp Bursa’ya kadar giden bir otoyol olacağını, bu otoyolun 30 kilometrelik kısmının ise Eskişehir’e hizmet edeceğini açıklayan Uraloğlu, projenin yapım sürecine yakın zamanda başlamayı hedeflediklerini aktardı.

“ÇEVRE YOLU TALEBİNİ KIYMETLİ BULUYORUZ”

Çevre yoluyla ilgili talebin farkında olduklarını ve çözmek için çaba gösterdiklerini söyleyen Uraloğlu, “Bazen siyasi talepler bakanlığın ya da genel müdürlüklerin öncelikleriyle örtüşmeyebiliyor. Buradaki çevre yolu talebi yerinde de kıymetli, Karayolları Genel Müdürlüğü’nde de kıymetli, bakanlıkta da kıymetli... Hep beraber yakın takipçisi olacağız” dedi. 

“HATİPOĞLU’NUN PROJELERİNİ DESTEKLEYECEĞİZ”

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu’nun ulaşım konusunda açıkladığı projelere bakanlık olarak destek sözü veren Uraloğlu, “Bakanlık olarak biz nerde olmamız gerekirse o noktada olacağız ve kendisinin ulaşım projelerini destekleyeceğiz” diye konuştu.

“İLÇE BAĞLANTI YOLLARININ YAKIN TAKİPÇİSİYİM”

Eskişehir’deki ilçe bağlantı yollarıyla ilgili de konuşan Uraloğlu, şunları kaydetti: “Alpu Yolu çok uzun sürdü. Onun farkındayız. Gerekçeleri var. Problemleri çözdük. Bundan sonra o yolun ne kadar hızlı ilerlediğini hep beraber göreceksiniz. Yakından takipçisi olacağım.  Mihalgazi-Sarıcakaya yolları var. Orada daha iyi gidiyoruz. Geçen sene ihalesini yaptığımız Seyitgazi-Kırka Yolu’na başladık.”

“ESKİŞEHİR’İ HİÇBİR ZAMAN CEZALANDIRMADIK”

Hükümet olarak bugüne kadar Eskişehir’e yapılması gereken bütün yatırımları yapmaya çalıştıklarını anlatan Uraloğlu, “Eskişehir’i hiçbir zaman cezalandırmadık. Hiçbir yatırımı durdurmadık, hepsini devam ettik. Güzel yatırımlarla kentimizi donattık” dedi.

“NEBİ BAŞKANIMIZ 31 MART’A KADAR ESKİŞEHİRLİLERE EMANET”

31 Mart’a kısa bir süre kaldığını ve partililerden Eskişehir’i kazanmak için çok çalışmalarını isteyen Uraloğlu, şunları belirtti: “Eskişehir, AK Parti belediyeciliğini bir denesin. Memnun kalmasalar, biz bu işi beceremezsek yine kendi tercihlerinde devam ederler. 31 Mart’ta Eskişehir’i Türkiye haritasında turuncuya boyayacağız. Burası bizim için kıymetli. 31 Mart akşamı Eskişehir’in sonuçlarına bakacağım. 1 Nisan’dan sonra da başkanıma hangi konularda destek vereceğim onun hesabını yapacağım. Nebi başkanımız 31 Mart’a kadar Eskişehirlilere emanet, ondan sonra da bize emanet.”

Kaynak: Meltem Karakaş