Sezer'den Şehit Kadir Dingil için taziye mesajı Sezer'den Şehit Kadir Dingil için taziye mesajı

Türkiye otomobil pazarındaki yüksek fiyatlardan şikayet eden vatandaşların ilgisinin Citroen Ami'ye kaydığına dair bir haber öne çıkıyor. Citroen Türkiye'nin mikromobilite alanındaki başarısı, özellikle elektrikli araç segmentinde dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl 'Türkiye'de En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası' unvanını kazanan Citroen, online satış kanalları aracılığıyla sunduğu Citroen Ami modeli ile büyük bir başarıya imza atmış durumda.

Citroen Ami'nin Türkiye'deki satış rakamları da rekor kırmış durumda. 2023 yılında 2,848 adet satışla, Citroen Türkiye dünya genelinde en fazla Ami satan üçüncü ülke olmuş. Özellikle Türkiye'ye özel olarak ayrılan kontenjanla satışa sunulan Citroen My Ami Buggy modelinin stokları ise sadece 40 dakikada tükenmiş.

Araç almak isteyenlere dev fırsat! 10 bin TL taksitle araç sahibi olabileceksiniz

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, Citroen Ami'nin elektrikli mobilite alanında ulaşılabilir bir çözüm sunduğunu ve başarılı satış adetlerinin, Ami'nin ne kadar tercih edilen bir model olduğunu gösterdiğini belirtmiş. Ami'nin sıfır emisyon değerine sahip tamamen elektrikli yapısıyla kent merkezlerine özgürce erişim sağladığı, sessiz ve dingin bir sürüş deneyimi sunduğu ifade edilmiş.

Citroen Ami'nin Türkiye'de popülerliğini sürdürmesi, elektrikli araç pazarındaki potansiyeli ve mikromobilite trendini göstermesi açısından önemli bir gösterge olarak öne çıkıyor.

Kaynak: Eskişehir. Net Haber Merkezi