Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)’ne kazandırılan “Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kitap Kahve” adlı tesisin açılışı; Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun ve Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek ile diğer yöneticilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Açılış sonrasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.  

Açılışta konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Türkiye Diyanet Vakfı’na tesisi ESOGÜ’ye kazandırmasından dolayı Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında teşekkür etti. Kafeteryanın yanı sıra kitap satışı yapılacak olan, konferans ve okuma salonlarının yer aldığı böyle bir esere emeği geçen herkese şükranlarını sunan Prof. Dr. Kamil Çolak, tesisin üniversiteye hayırlı olmasını diledi.   

Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise bizim medeniyetimizin kitap medeniyeti olduğunu; kitap, kalem, kütüphane konularına önem verdiğimiz asırlarda hep yükseldiğimizi ve dünyaya iyilik yolunda yön verdiğimizi ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak açmış oldukları kitabevlerinde gençlerin ve öğrencilerin daha çok okumasına önem verdiklerini belirten Prof. Dr. Ali Erbaş, okumadan ve yazmadan en iyi olmamızın mümkün olmadığını dile getirdi. Prof. Dr. Ali Erbaş böyle bir ortamı kendilerine hazırlamalarından dolayı ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak’a ve kitabevine emeği geçen herkese teşekkür etti.     

Kaynak: Bülten