Gezinin ilk durağı olan Bursa, Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olması ve birçok tarihi esere ev sahipliği yapmasıyla önemli bir şehir. Öğrenciler, Bursa'da bulunan tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret ederek, Osmanlı'nın izlerini takip etme şansı yakaladılar. 

Eskişehir ise, öğrenciler için Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan şehirlerden biri. Eskişehir'de, Osmanlı döneminden kalan tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret eden öğrenciler, aynı zamanda şehrin kültürel ve sanatsal atmosferini de keşfetme fırsatı buldular. 

Işıkkent Eğitim Kampüsü tarafından yapılan açıklamada, "7. sınıf öğrencilerimiz "Türk Tarihine Yolculuk" temasıyla Bursa-Eskişehir gezisine katıldılar. Evliyalar şehri olarak bilinen Yeşil Bursa'nın tarihi mekanlarını gezerek Türk tarihine ait kültürel değerleri inceleme fırsatı buldular. Türkiye'de modernleşme yolunda hızlı adımlar atan şehrimiz Eskişehir'de şehir müzelerini gezdiler. Türk tarihinin yeniden canlandırılarak kültürel mirasımıza nasıl sahip çıkıldığına tanık oldular. Öğrencilerimiz bu vesile ile derslerimizde edindikleri kazanımları yerinde görerek pekiştirme fırsatı buldular."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi