Turgay Bozoğlu, emeklilere dair yaptığı açıklamada, asgari ücret belirlendikten sonra emekli ikramiyelerini etkileyecek yeni bir tahminle gündeme geldi. Bozok'un verdiği rakamlar, ikramiye bekleyenler arasında tedirginlik yarattı.

Sdf Emekli Zammı1

ZAM SİNYALİ VERİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini ve zam sinyali vererek “Cumhurbaşkanımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'le görüşeceğiz ve gerekli değerlendirmeleri yaparak Cumhurbaşkanımızın takdirine sunup ondan sonra da talimatları doğrultusunda da gerekli çalışmaları ve adımları atarız.” demişti. Ancak, kesin rakam henüz açıklanmadı.

EMEKLİYE İYİ HABER GELECEK Mİ?

Sözcü TV’de kendisine yöneltilen "Bayram ikramiyelerinin artırılmasına ihtimal veriyor musunuz?" Sorusuna, ekonomist Bozoğlu "İhtimal veriyorum. Seçim var da 2018'de yapılmıştı biliyorsunuz emekli ikramiyesi. Bugün o günkü düzeyini korumak için 5 bin 500 lira olmalıydı" şeklinde cevap verdi.

Sdf Eskişehir Ekonomi2

DUYDUĞU RAKAMI PAYLAŞTI

Bozoğlu, "Emekli ikramiyelerini 5 bin lira yapacaklarını düşünmüyorum" diyerek "3 bin TL gibi bir rakam duydum ben. Umarım öyle yaparlar. Emekliler gerçekten yaşam savaşı veriyorlar. Burada bir şeyleri düzeltme imkanı olur" şeklinde konuştu.

Kaynak: Hakan Türktan