İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, partisinin haftalık basın toplantısında konuştu. İlk olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne seslenen Yer, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde yapılması beklenen iyileştirme çalışmalarının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. 

TARİHİ ODUNPAZARI BÖLGESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLAMALI

Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde basın açıklaması yapan Yer, “Malumu üzere bölge son yıllarda çok aşırı ivme kazanan Eskişehir turizminin ana noktası durumunda. Eskişehir UKOME’de alınan karar ile bölgenin belirli saatlerde araç trafiğine kapatılması her iki tarafıyla tartışılmaya devam edilmektedir. Bu aşamada önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in açıkladığı Tarihi bölgeyle ilgili iyileştirme ve düzenleme projesinin turizm hareketlenme takvimi dışında olan yaz döneminde hızla başlanıp, tamamlanmasını yeni Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ayşe Ünlüce’den insanlarımız adına talep ediyoruz. Turizm yoğunluğunun sonbahar ve ilkbahar ayları oluştuğundan, kış döneminde işlerin meteorolojik olarak zor olacağından bahisle durağan yaz döneminde bahse geçen proje çalışmasının başlaması elzemdir” diye konuştu.

OKUL EKSİKLİĞİ GİDERİLMELİ

Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde yaşanan okul sorununa da değinene Yer, “Turan İlkokulu ve yenilenmesi süren Malhatun İlkokulu bölgedeki çocuklarımızın eğitimine açılıp beklenen rahatlamanın sağlanması talebiyle buradan bir kez daha konuyla ilgili Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüze çağrımızı yineliyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Meltem Karakaş