Eskişehir’deki trafik sorununa çözüm talepleri artıyor Eskişehir’deki trafik sorununa çözüm talepleri artıyor
 

Eskişehir'in sık tercih edlien toplu taşıması olan tramvaylardan son günlerde vatandaşların seyahat şikayetleri artıyor.  Vatandaşlar; durağa gelen tramvayların durakta bir süre kapılarını açmadan beklediği ve yolcu almadan gittiği iddialarını Eskişehir.Net Haber Merkezi ile paylaştılar.

Bir vatandaş, "Bugünlerde herkes bu konuda sorun yaşıyor. Ben de şahsen yaşadım, 10 numaralı tramvay vatmanı Cumartesi Günü saat 7:20'de  71 Evler Tramvay Durağı'nda düğmeye bastığım halde kapıyı açmadı. Hemen gitmedi de biraz durup öyle hareket etti . Pazartesi günü ise 1 numaralı tramvay vatmanı Hava Müzesi Durağı'nda 17:57'de kart basarak durağa yeni giren yolcuları değil, durakta halihazırda bekleyen yolcuları bile almadı" dedi. 

Bir başka vatandaş ise, "21 Eylül Perşembe Günü saat 12:07'de Ulusal Egemenlik Bulvarı'ndan bindigim Batıkent-SSK aktarma tramvayında sözüm ona amme hizmeti yapan vatman tam 3 durakta; Baksan, Ali Fuat Cebesoy ve Erzurum Kongresi duraklarında, durağa biletini basarak girip ardından kapı düğmesine basan kişileri almadı." 

Diğer vatandaş, " Bu durumu çok yaşıyoruz saliseler ile kapıya basmamıza rağmen açmayan vatman da gördük, koştuğumuzu görüp iki saniye bekleyeni de. Bu biraz da vicdan meselesi.."  açıklamalarında bulundu.  

Eskişehir'de tramvay kullanan vatandaşlar, yaşadıkları bu problemlere karşın yetkililerden denetim ve çözüm bekliyor. 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi