Konut fiyatlarının artmasıyla birlikte vatandaşların Toplu Konut İdaresi(TOKİ)'nin projelerine olan araştırmalarında artış yaşanmaya başlandı. 

Birden çok ilde uygun fiyatlarla ev sahibi olma şansı, için açıklanan projelerin detayları şu şekilde...

Aylık 9 bin TL taksitier ile satılacak konutlara, beklentilerin üzerinde bir talep olduğu ise söylendi. Detaylı başvuru ve bilgileri TOKİ’nin resmi sayfasından ulaşılabilir.

TOKİ KONUTLARI ÖDEME PLANI

Konutlar %25 peşin ve 120 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilecektir. Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. İlk dönemsel artış gerçekleşecektir.

Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı'na göre artırılacaktır.

Hak sahipleri teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra Sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa devredebilecektir.
Konutların peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde  %5 (yüzde beş) BSMV satış aşamasında Banka tarafından tahsil edilecektir.
 

EV SAHİBİ OLMAK İÇİN SON TARİH

TOKİ’nin 2028 yılına kadar toplamda 500 bin sosyal konut projesi hedefi olduğu biliniyor. 81 ilde yapılacak olan konutlar için başvurular internet üzerinden gerçekleşecek.

Ekran Resmi 2024 05 30 16.28.31

Ekran Resmi 2024 05 30 16.28.41

Ekran Resmi 2024 05 30 16.28.57

Kaynak: Haber Merkezi