11 Kasım Cumartesi günü Eskişehir hava durumu 11 Kasım Cumartesi günü Eskişehir hava durumu

Türkiye elektrikli otomobil üretiminde yeni markalara alan açmaya başladı. Önce TOGG derken şimdi de RKS, piyasaya yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Elektrikli araç üretiminde vites yükselten Türkiye 300 bin TL'lik fiyatı ile da rakiplerini bir bir eliyor. İşte Türkiye'nin yeni elektrikli otomobili…

Elektrikli araç üretimi konusundaki başarı, yazılımın çözülmesiyle birlikte işlerin daha basit hale geldiğini gösteriyor. RKS, 300 bin TL'lik fiyatıyla rakiplerini geride bırakarak piyasada kendine sağlam bir yer edinmeye hazırlanıyor. 

RKS, şehir içi kullanım için özel olarak tasarlanmış kompakt bir model olarak öne çıkıyor ve Citroen Ami'ye benzerliği ile görsel ve fiyat açısından dikkat çekiyor. 300.000 TL'lik fiyatıyla, bu dönemde 400 bin TL'nin altında bir araç bulmanın zor olduğu dönemde yeni bir hareket getirmesi bekleniyor.. RKS A1 modeli, otomatik cam, geri görüş kamerası, dijital kadran, ısıtma, radyo gibi özellikleri içinde barındırarak kullanıcılarına konfor sunmayı amaçlıyor.

Kompakt ve Konfor İçin tasarlandı

Yepyeni RKS logosu taşıyan elektrikli araç, özellikle şehir içi kullanım için özel olarak tasarlanan kompakt bir model olarak karşımıza çıkıyor. Citroen Ami'ye benzer bir estetiğe sahip olan bu araç, hem dış görünüşüyle hem de fiyatıyla büyük bir ilgi uyandırıyor. Küçük ve ekonomik olması, özellikle bu dönemde 400 bin TL'nin altında bir araç bulmanın neredeyse imkansız olduğu bir ortamda, RKS A1 modelinin çekiciliğini arttırıyor. Bu özel elektrikli otomobil, 300.000 TL'lik uygun fiyat etiketiyle piyasada kendine sağlam bir yer edinmeyi hedefliyor.

RKS'nin Özellikleri

RKS otomobilinin menzili, yol koşullarına bağlı olarak değişebilse de genel olarak 75 km civarında seyahat etme yeteneğine sahiptir. Ancak, aracın en büyük kısıtlamalarından biri, maksimum hızının 45 km/s olmasıdır, bu da çevre yolları ve otobanlarda kullanımını sınırlamaktadır.

Otomatik cam, geri dönüş kamerası, dijital kadran, ısıtma, radyo gibi bir dizi özellik içeren bu araç, sunduğu donanım ile dikkat çekiyor. Fiyat açısından ele alındığında, RKS'in Citroen Ami ile rekabet etmesi ve bu segmentteki kullanıcılar için çekici bir alternatif olması bekleniyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi