Sağlık Sen Eskişehir Şubesi ÇEKOM Müdür Yardımcısını ziyaret etti Sağlık Sen Eskişehir Şubesi ÇEKOM Müdür Yardımcısını ziyaret etti

Ziyarette, tarım ve hayvancılık alanında yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve sektörün geleceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kooperatiflerin ve ziraat mühendislerinin, tarımın ve hayvancılığın gelişimi için TKDK'nın desteklerinden nasıl faydalanabilecekleri konusunda bilgi aldıkları belirtildi. Ayrıca, tarımsal kalkınma projelerinin hazırlanması ve uygulanmasında işbirliği yapılması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette, tarımsal üretimin artırılması, çiftçilerin desteklenmesi ve tarım sektörünün sürdürülebilirliği için yapılması gerekenler üzerinde duruldu. Temsilciler, TKDK'nın desteklerinin daha etkin bir şekilde kullanılması ve tarımsal üretimin kalitesinin artırılması için çalışmalar yapacaklarını belirttiler.

"Eskişehir’de uygulanabilecek projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk"

Yapılan açıklamada şu cümelelere yer verildi; "S.S. Eskişehir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası temsilcileri kurumumuzu ziyaret ettiler. Eskişehir’de uygulanabilecek projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi