Faizler rekor seviyede: 200 bin lirası olan aylık bu parayı alacak Faizler rekor seviyede: 200 bin lirası olan aylık bu parayı alacak

AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü, Ekin Davet Salonu’nda kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yüzügüllü, toplantıda projelerini paylaştı. 

TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Tepebaşı genç, dinamik, canlı ve umut dolu… Bizim görevimiz bu harika ilçeye ayak uydurmak. Tepebaşı dünya çapında tanınan bir marka olacak. Birlik ve beraberlikle Sivrihisar’ı dünyada bir marka haline getirdik. Tepebaşı halkıyla bir ve beraber olarak Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağız. 

SİYASET YAPMAYA DEĞİL HİZMETE GELDİM 

Tepebaşı’nın geleceğini şekillendirecek bir yolculuğa çıkmak üzereyiz. Bu yolculukta Tepebaşı’nı sadece Eskişehir’in değil dünyanın da tanıdığı, ziyaret etmek istediği bir yer haline getirmeyi hedefliyoruz. Tepebaşı için gece gündüz çalışacağız. Ben Tepebaşı’na siyaset yapmak için değil hizmet için geldim.

TURİZM UZMANLIK ALANIMIZ

Turizm bizim uzmanlık alanımızdır. Tepebaşı ilçemiz turizm alanında parlamak için bütün güzelliklere sahip. Kısa ve orta vadeli projelerimizle Tepebaşı’nı turistlerin uğrak noktası haline getireceğiz.  

BELDE EVLERİNİ İYİLEŞTİRECEĞİZ

Belde evlerimizi daha da iyileştireceğiz. Kadınlarımıza daha güzel kurs alanları oluşturarak, kurs sayılarını artıracağız. Kadınlarımızdan aldığımız güçle Sivrihisar’da imkansız denilen her şeyi başardık. 

KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEK 

Sosyal destek programları, eğitim merkezleri, spor alanları, sanatsal faaliyetler, girişimcilik destekleme programları, meslek edindirme kursları, aile danışmanlığı ve kültür gezileri ile kadınlarımızın yüzünü güldüreceğiz. 

GENÇLER İÇİN YENİLİKÇİ PROJELER

Gençlerimiz için eğitimden kültüre, spordan bilime, festivallerden gezi programlarına uzanan geniş bir yelpazede yenilikçi ve aktif projeler sözü veriyorum. Gençlerimiz için yeni donatılar ve tesisler yapacağız. 

ENGELLİLERE ÖZEL ÜRETİM MERKEZLERİ

Engelli ve özel gereksinimli bireyler için hayata geçirilecek engelsiz yaşam projesi ile engelsiz yaşam şenlikleri ve 7’den 70’e engelsiz geziler ile bireyler desteklenecek. Engelli vatandaşlarımız için üretim merkezleri oluşturacağız


MESİRE ALANLARI KAZANDIRACAĞIZ

Tepebaşı’na, Eskişehir’in en güzel mesire alanlarını yapacağız. Her mahallede spor ve oyun aletleri ile donatılmış internet altyapılı parklar kuracağız. Trafiği yoğun olduğu alanları yeniden planlayarak, tam donanımlı parklar ile yeşil ve sürdürülebilir hale getireceğiz.

SPORA VE SPORCUYA DESTEK

Eskişehirspor başta olmak üzere tüm branşlarda sporcularımıza ve spor kulüplerimize hak ettikleri desteği sağlayacağız. “7’den 70’e spor ve sağlıklı yaşam” diyerek Tepebaşı’nda yeni bir dönem başlatacağız. 


HER KAPIYI AÇACAĞIM 

Başkan olarak görev aldığımda sadece yönetici değil aynı zamanda bir köprü olacağım. Ankara’dan İstanbul’a, yurt içinden yurt dışına her kapıyı sizler için açacak, Tepebaşı için her türlü desteği arayacağım. 

SANATIN MERKEZİ OLACAK

Eskişehirspor Müzesi, Sanayi Müzesi projesini hayata geçireceğiz. Uluslararası kültür ve sanat festivallerinden sanat galerine, sanat eğitimlerinden tarih, bilim ve kültür gezilerine, müzelerden turizme uzanan her alanda kültür ve sanatın kalbi Tepebaşı’nda atacak.  

SEVGİ YUVALARI 

Can dostlarımız için sivil toplum örgütlerimizin kontrol ve denetimine açık yeni yaşam alanları oluşturacağız. Onları kötü koşullu barınaklardan kurtarıp, kuracağımız tam donanımlı sevgi yuvalarında birlikte vakit geçirebileceğimiz yeni yapılar oluşturacağız. 


KALICI ESERLERE İMZA ATTIK

Sivrihisar’da 10 yıl boyunca proje bazlı çalıştım. 100’ün üzerinde kalıcı eserlerimiz var. Yaptığımız işlerin sürdürülebilirliği olsun diye uğraşıyoruz. Küçük imkanlarla biz bunları başardık, Tepebaşı’nda büyük imkanlarla büyük işlere imza atacağız. 


YASAKLARA KARŞIYIM 

İnsanların görüşlerine ve yaşam tarzına saygı duyuyorum. Gece hayatı konusunda herkes kendi hayatından mesuldür. AK Parti hiçbir yerde gece hayatına müdahale etmemiş ve yasaklar getirmemiştir. Ben yasaklara karşıyım. Ortamları kapatmak için değil iyileştirmek için uğraşacağız. 

PİŞMİŞ TOPRAK DEVAM EDECEK

Pişmiş Toprak Sempozyumu devam edecek. Ayrıca başka festivallerde düzenleyeceğiz. Biz festivaller uzmanıyız. Sivrihisar, Türkiye’de “festivaller şehri” olarak biliniyor. 

BAHANE DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ

Kenar mahallelerde çok sıkıntılar var. Altyapı, yol, yeşil alan, imar sorunları bulunuyor.  İnsanlar bunalmış durumda. Biz bahane üreten belediye değil, çözüm odaklı bir belediye olacağız. Sivrihisar’da bunu yaptık, Tepebaşı’nda da yapacağız. 


TEPEBAŞI’NDA BİR TANE MÜZE YOK

Tepebaşı’nda bir tane müzemiz yok. Sivrihisar’da 5 tane müzemiz var. Farklılığı ileri de göreceksiniz. Tepebaşı’na, Sivrihisar’da yaptıklarımızın üzerine yenilerini ekleyeceğiz.


KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYIZ

Bizim kimsenin ekmeği ile ilgili bir problemiz yok. Tepebaşı Belediyesi’nde göreve gelirsek kimsenin işten çıkarılması gibi bir şey söz konusu olamaz. Sivrihisar’da göreve geldiğimiz de kimse ekmeğinden olmadı, burada da olmaz.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak