Yapılan açıklamada, "

Hacı Emine Soyer 4-6 yaş Kur'an Kursu eğitim sonu yaz şenliği etkinliğine Tepebaşı Kaymakamı Sadettin YÜCEL, İlçe Müftüsü Gafur YILDIRIM, Şube Müdürü İhsan BAŞTÜRK ile öğrenci velileri katıldı. Etkinlikte İlçe Kaymakamı yaptığı konuşmada bu tür eğitimlerin yıllar önce başlaması gerektiğini belirterek Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde 4-6 yaş eğitimi verildiğini ifade ederek bu eğitimlerin kalıcı olması için ebeveynlerin sorumluluklarını bundan sonra da yerine getirerek çocuklarının iyi bir birey ve mümin, müslüman olarak yetiştirmelerinin önemli olduğunu vurguladı. Çocukları, anne babalarını ve öğreticileri tebrik etti.

Tepebaşı Müftüsü Gafur YILDIRIM ve Şube Müdürü İhsan BAŞTÜRK yıl sonu etkinlik programı düzenleyen kurslara katılarak özveri ile görev yapan öğreticileri, eğitime destek veren velileri ve birbirinden güzel etkinliklerde yer alan öğrencileri tebrik ederek sağlık, afiyet temennisinde bulundular.

Yıl sonu programı yapan kurslarımız;

Hacı Emine Soyer 4-6 yaş Kur'an Kursu, Şehit Serdar Ege, Hatboyu sevgi çiçekleri , Emin Eller, Hamdi Aktaş , Hacı Zeynep, Esentepe Ulu Camii, Şahver Sultan Engelsiz Kur'an Kursu, Yeşil Meydan, Mamure, Dekovil, Şerafettin Nazlı, Muttalip Kız Kur'an Kursu, Şarhöyük Mustafa Efendi, Müberra hanım ve diğer kurslarımız." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi