AK Parti'den emekli maaşlarına zam açıklaması geldi! AK Parti'den emekli maaşlarına zam açıklaması geldi!
 

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,  Kırım Tatarlarının Milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve beraberindeki heyet ile TBMM’de Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti.  Ukrayna ve Kırım’da Kırım Tatarlarına yönelik ihlaller ile Ukrayna-Türkiye parlamentoları arasındaki ilişkilerin değerlendirdiği ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulunun Çakırözer,  “Kırım Tatarlarının Milli Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve beraberindeki heyet ile Meclis Başkanı Sayın Kurtulmuş’u ziyaret ettik. Ukrayna ve Kırım’daki haksız hukuksuz işgali tanımıyoruz. Ankara’da Meclis’te ve uluslararası tüm platformlarda Kırım Tatarı soydaşlarımızla tam dayanışma içindeyiz” dedi. Çakırözer, TBMM ile Kırım Tatar Milli Meclisi arasında bir dostluk grubu kurulması çağrısında da bulundu.

MECLİS BAŞKANINA ZİYARET

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, resmi ziyaret programı kapsamında Ankara’ya gelen Kırım Tatarlarının Milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve beraberindeki heyet ile Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti. Heyette, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı, Ukrayna Milletvekili Ahtem Çiygöz, Kırım Tatar Milli Kurultayı Delegesi Şevket Usmanov da yer aldı.  Yapılan ziyarette Kırım Tatarlarına yönelik hak ihlalleri ile Ukrayna-Türkiye parlemantoları arasındaki ilişkiler konuşuldu.

SOYDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ, DESTEKÇİSİYİZ

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan CHP’li Çakırözer, Kırım Tatarları ile tüm platformlarda tam dayanışma içinde olduklarını dile getirirken, şunları söyledi:

“ Kırım Tatar Türkü soydaşlarımız çok büyük acılar çekti ve çekmekte. Bizler hem Ukrayna’da hem de anavatan Kırım’da ve sürgünde yaşanan acılar karşısında soydaşlarımızla tam dayanışma içindeyiz. Yeni dönemde başta Türkiye-Ukrayna Parlamentolar Arası Dostluk Grubunun kurulmasının hızlandırılması olmak üzere, TBMM ile Kırım Tatar Milli Meclisi arasında bir dostluk grubu kurulması ve soydaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için iktidarıyla, muhalefetiyle hep birlikte Kırım Tatar Türkü soydaşlarımızın yanındayız, destekçisiyiz.”

Kaynak: Bülten