Hayvanat bahçesinde hem eğlendiler hem de öğrendiler Hayvanat bahçesinde hem eğlendiler hem de öğrendiler
 

Odunpazarı Kent Konseyi  bisiklet çalışma grubu öncülüğünde Odunpazarı'ndan başlatılarak Eskişehir'in önemli kültürel ve tarihi noktaları, kalabalık ve ilgi çeken yerleri 2 Eylül Eskişehir'in kurtuluşu etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi.

Eskişehir'in kurtuluş haftası nedeni ile gerçekleşen bisiklet kültür turu Odunpazarı Belediyesi'nin desteği ve  Velesbit ,Bisiklet dostu  grupları paydaşlığında gece saat 23.00'de gerçekleştirildi.

Odunpazarı tarihi bölgeden başlayan etkinlik açılışına ve etkinliğe katılan  Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail KUMRU “ Biz kent konseyi bisiklet gönüllüleri ve grupları olarak tüm milli bayramlarda ve önemli günlerde bisiklet turları etkinlikleri düzenliyoruz. Bugün düzenlemiş olduğumuz bisiklet kültür ve tarih turumuzun önemli  özelliği  Saat 23.00 de yani sokakların ve  trafiğin en az olduğu saatlerde tarih öğretmenimiz Deniz Dülger ve rehberler derneği başkanı Hakan Öncü bilgilendirmeleri ile Eskişehrimizin tarihi ve kültürel miraslarını bisiklet dostu vatandaşlarımızı buluşturmak oldu.Türkiyede bir ilk olan bu etkinliğimiz , bisiklet dostlarımızın keyif aldığı ve her yıl tekrar edeceğiz. Şehrimizin tarihi miraslarını tekrar dikkat çekmek unutulmaması gerektiğini hatırlatmak ve özellikle son yıllarda ilgi çeken kentimizin kültürel yerlerini bisikletlede gece ve gündüz rahatlıkla gezilebileceğinide antalattık.

Bizlere tüm etkinliklerimizde katkı veren Odunpazarı Belediye Başkanı Av.Kazım KURT ,a  Zabıta müdürlüğüne Eskişehir Emniyet müdürlüğüne ,etkinlik önerisini  bizlere ileten ve katkı sunan Velesbit başkanı Rahime ÇELEN’e ve teşekkür ederiz”

Bisikletleri ile katılımcılar Odunpazarı tarihi bölgesinde bulunan Odunpazarı belediyesi ATATÜRK ile bir gün müzesi külliye ,Kurtuluş müzesi,Atatürk lisesi hamamyolunda bulunan anıt ağaç ,hamamlar  tarihi camilerimiz,Porsuk otel  ,Devrim arabaları ve kentin farklı noktaları etkinlik kapsamında gezildi.

Kaynak: Bülten