Yüzügüllü: "Eskişehirspor'umuzun her zaman yanındayız" Yüzügüllü: "Eskişehirspor'umuzun her zaman yanındayız"

Gazeteci kimliğinin yanı sıra hukukçu ve oyuncusu kimliği ile de tanınan Sirmen, bir süredir İstanbul'da bir hastanede tedavi görüyordu. Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve Cumhuriyet Vakfı Üyesi duayen gazeteci Ali Sirmen (84) yaşamını yitirdi.

"Ali Sirmen Cumhuriyetimizin yaşayan tarihi çınarıydı"

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, Gazeteci yazar Ali Sirmen 84 yaşında hayatını kaybetmesi üzerine mesaj yayınladı. 

Yalaza, mesajında "Ali Sirmen, Cumhuriyet Gazetesinin ve Cumhuriyetimizin yaşayan tarihi çınarıydı… Bilgisi, birikim" ifadelerini kullandı.

GAZETECİ ALİ SİRMEN KİMDİR?

Duayen gazeteci ve yazar Ali Sirmen, 10 Kasım 1939 tarihinde İstanbul'da doğdu. Sirmen, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuydu.

Sirmen, köşe yazarlığına 1966 yılında Akşam gazetesinde başladı. Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. Sirmen, son olarak gazetemizde yazılarını kaleme alıyordu. Sirmen, 1972 yılında kurulan Barış Derneği'nin kuruluşunda yer aldı.

İkinci Bahar televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandırdı. Cumhuriyet adlı filmde ise, gazetemizin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'nu canlandırdı. SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biriydi. Ayrıca Cem TV'de Süheyl Batum ile Ayıptır Söylemesi isimli tartışma programını sundu. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi