Emekli maaşlarında flaş değişim: Hepsi birden bu seviyeye çıkacak Emekli maaşlarında flaş değişim: Hepsi birden bu seviyeye çıkacak

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Biyoteknoloji alanındaki başarılı çalışmaları ile Avrupa Kadın Yenilikçiler Ödülü’ne layık görülen Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rana Sanyal’ı tebrik etti.

"Rana Sanyal’ı tebrik ediyor; çalışmalarında başarılar diliyorum"

Süllü şu açıklamayı yaptı; "Biyoteknoloji alanındaki başarılı çalışmaları ile Avrupa Kadın Yenilikçiler Ödülü’ne layık görülen Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rana Sanyal’ı tebrik ediyor; çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ülkemizin en saygın üniversitelerinden, kızımın da mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi liyakat dışı rektör ataması ve siyasi bağlantılara dayalı idari, akademik kadrolaşmanın yarattığı çöküşle değil, yeniden Sayın Rana Sanyal 'ın elde ettiği gibi, bilimsel başarılarla anılmalıdır.

Üniversitelerin bilgi üretebilmesi için, rektör ve idari kadroların seçimle göreve gelmesi, üniversitelerin özgür ve özerk olması talepleri yerine getirilmelidir."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi