Son zamanlarda Türkiye genelinde öğretmenlere yönelik artan şiddet olayları kamuoyunda büyük endişe yaratmış durumda. Bu endişe ve kaygılar üzerine CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, şiddetle mücadele kapsamında öğretmenlerle bir araya geldi. Eskişehir'de gerçekleşen buluşmada, eğitimcilerle birlikte çözüm yolları ve önlemler üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda öğretmenlere yönelik artan şiddet olaylarının nedenleri ve etkileri detaylı bir şekilde ele alındı. Eğitimcilerin yaşadığı güvenlik endişeleri ve bu durumun eğitim ortamına olan olumsuz etkileri masaya yatırıldı. Ayrıca, öğretmenlerin karşılaştığı şiddet olaylarına karşı nasıl bir yaklaşım sergilenmesi gerektiği ve bu konuda neler yapılması gerektiği konuları üzerinde fikir alışverişi yapıldı.

Süllü, toplantıda öğretmenlere yönelik şiddetle mücadelede, okullarda şiddetin son bulması için Milli Eğitim Bakanlığına Şiddet Yasasının çıkarılması konusunda çağrıda bulundu. 

“Eğitimcilerimizin yanındayız”

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü sosyal medya hesabında eğitimcilerle buluşmasına dair fotoğrafları şu sözlerle paylaştı:” EĞİTİMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ! Eğitimcilerimizle bir araya gelerek son dönemlerde okullarımızda yaşanan şiddet olayları ve eğitim öğretimin sorunlarına yönelik sohbet ettik. Eğitimde yaşanan olumsuzlukların sorumlusu olarak öğretmenlerin gösterilmesi, öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılması, CİMER uygulamasının öğretmenlere karşı kullanılmasıyla okullarda giderek artan şiddete, karşı öğretmenlerimizin haklı mücadelelerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Okullarda şiddetin son bulması için, Milli Eğitim Bakanlığı’na ivedilikle eğitimde Şiddet Yasasının çıkarılması yönünde somut adımlar atma çağrısında bulunuyoruz.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi