Eskişehir'de Sosyal medyada paylaştığı videoyla Cumhurbaşkanı'na ve Filistinli bebeklere hakaret eden şahıs tutuklandı Eskişehir'de Sosyal medyada paylaştığı videoyla Cumhurbaşkanı'na ve Filistinli bebeklere hakaret eden şahıs tutuklandı

Suç örgütüne üye olma" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından İstanbul'da gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler ve beraberindeki şüpheli Hacı İsrafil S. sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Candan'lar neden suçlanıyor?

Dolandırıcılık ve kara para aklamayla suçlanan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin, hayali “Veysel amir” oyunu ile piyasa değerinin altında araç satmayı vaat ettikleri, paraları topladıktan sonra ise “İhalede sorun çıktı, ertelendi.” gibi gerekçelerle ne araçları ne de ücreti teslim ettikleri iddia ediliyor.

Suçlamaları reddetiler

Sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmişti. Emniyet Müdürlüğü'nde 4'er saat ifade veren şüphelilerin kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi