Halkın Sesi Partisi (SES) Eskişehir İl Başkanı Kasım Karakaş, “Yeni bir kurulmuş bir parti olarak kısa sürede siyasete güzel bir ses getirdik” diye konuştu.

Genel Merkez MYK Üyesi de olan Karakaş, MYK Üyesi Mehmet Emin Özkan ve Tepebaşı İlçe Başkanı Murat Akdemir ile birlikte Sedef Medya Grup Başkanı Cihan Yıldırım’ı ziyaret etti. Partisinin Eskişehir’de örgütlenme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Karakaş, “Beş ilçede teşkilatı kurduk. Kongrelerimizi yaptık” dedi.
Eskişehir’in dışında Bursa, Bilecik, Bolu, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın da aralarında bulunduğu 11 şehirde örgütlenme çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Karakaş, “Bu 11 kentin 47 ilçesinde partimiz örgütledi” diye konuştu.
SES’in seçime hak kazandığını anlatan Karakaş, “Seçime nasıl ve hangi pozisyonda gireceğimiz netlik kazanmadı. Birkaç seçenek var… Kendi başımıza girebiliriz… İttifak söz konusu olabilir. Görüşmeler devam ediyor. Bağımsız adaylar çıkararak yarışabiliriz. Bağımsız aday noktasında iki kişiyle görüşme halindeyiz. Eskişehir’de 80-90 bin oy potansiyelimiz var. Doğru adaylarla bu kitleyi oya çevireceğiz” dedi.
Karakaş, “Yerel seçim hazırlıklarına şimdiden başladık. Alpu ve Mahmudiye’de çok iddialıyız. Seçimi kazanacak isimlerle temas halindeyiz” diye konuştu.