Anadolu Pazar’a bileniyor Anadolu Pazar’a bileniyor

Gönül Dağı Kamp, Karavan Alanı ve Taş Ev Projesi" ile güzel ilçemiz Sivrihisar, doğa tutkunlarına, karavan gezginlerine ve tarih meraklılarına ev sahipliği yapacak.

Bölgenin doğal güzelliklerini koruyarak sürdürülebilir turizmi sağlamak ve şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlere huzurlu bir mola sunmak projenin temel amacını oluşturuyor. Anadolu'nun sıcaklığını en derinden hissedebileceğiniz tarihi ve kültürel değerler kenti Sivrihisar, Gönül Dağı dizisinin çekim mekanı olarak da biliniyor. "Gönül Dağı Kamp, Karavan Alanı Projesi" ile ilçe bağımsız konaklama birimleri, sosyal tesis, yöresel ürün satış alanları, karavan parkı ve kamp alanını içererek ziyaretçilere keyifli bir konaklama sunmayı amaçlıyor.

Sivrihisar'a hayranlık duyan gezginler, projenin tamamlanmasıyla eşsiz atmosferin tadını doyasıya çıkaracaklar. Aynı zamanda, karavan sahipleri için modern ve konforlu bir konaklama alternatifi sunan proje, bölgenin zengin kültürel mirasını da turistlere yakından tanıtma fırsatını sunacak. Sivrihisar, bozkırın turizm merkezi haline gelmiş bir kentidir.

Ziyaretçi akınına uğrayan ilçede turizmi sürdürülebilir kılmak için projeleri hayata geçiriyorlar. Bu projeyle hem yerel halka yeni istihdam kapıları aralayacak hem de ziyaretçilere unutamayacakları anlar yaşatılacak. ilçede konaklama yapılacak gün sayısını artırarak, turistlere kültürü daha da yakından tanıtmayı hedefliyorlar. Kentin ziyaret eden turistlere çeşitli seçenekler sunmak için planlanılan farklı projeleri gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyorlar.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi