Düşmeyen sıcaklıklar pazar esnafının yüzünü güldürüyor Düşmeyen sıcaklıklar pazar esnafının yüzünü güldürüyor

Sivrihisar’da eğitime destek olan hayırseverlere dikkat çeken Toptaş, “Türk toplumunda çok zenginler gelip geçmiş ve unutulmuşlardır. Ancak arkalarında kalıcı eserler bırakanlar hala aramızda yaşıyor, eserleri ayakta kaldıkça asırlar boyu yaşayacaklardır. Dinimizde insan ölünce amel defteri kapanır, yalnızca insanların faydalanacağı okul, yol, hastane, sağlık ocağı cami gibi eserler bırakanların hayır defteri kapanmayacağı bildirilmektedir.  Bu hayırların içinde en önemlisi okul yaptırmaktır. Çünkü okullar bir milletin geleceğini belirleyen kurumlardır. Gelecek nesillere güzel bir eğitim mirası bırakmayan toplumlar yok olmaya mahkûmdurlar. Bu nedenle geleceğimizi şekillendirecek eğitim ve öğretimde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için okul sayısını çoğalmak şarttır” dedi. 

Ne mutlu ilçemize bu mutluluğu yaşatanlara

Toptaş şöyle devam etti, “İlçemizde de eğitimde bu ulvi hizmetin yapılmasını sağlayan ve yapılmasına vesile olan hemşerilerimizden; 

İlçemizin gururu Fahri Keskin Fen Lisesi’ni yaptıran ve eğitime bağışlayan Fahri Keskin büyüğümüze, SEV Muzaffer Demir Anadolu Lisesi’ni yaptıran ve eğitime bağışlayan Muzaffer Demir büyüğümüze, Nurbiyr Gülerce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptıran ve eğitime bağışlayan Yavuz Gülerce büyüğümüze, Sıdıka Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni  yaptıran ve eğitime bağışlayan Osman Özkuzucu büyüğümüze, Hasan Karacalar İlkokulu ve Ottaokulu’nun yapılması için arsa bağışlayan ve yapımına sebep olan Hasan Karacalar büyüğümüze, İhsan Biçerli Anadolu Lisesi İ​ binasının yapımında büyük emeği geçen İhsan Biçerli  büyüğümüze, ilçemiz adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum. Rabbim sizlerden razı olsun. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi için yapmış olduğunuz bu ulvi hizmetler asırlar boyu unutulmayacak ve hep takdirle anılacaktır. İlçe halkı ve yöneticileri olarak ilçemiz için büyük önem taşıyan bu eserleri yaptıran büyüklerimize karşı vefa borcu olarak her birinin isminin cadde veya sokaklara verilmek sureti ile gelecek nesillere örnek olması ve unutulmamaları en büyük görevimiz olmalıdır.  Yapılan araştırmalarda ne kadar kazandıklarına bakmaksızın başkaları faydalansın diye para harcayanların, paralarını sadece kendileri için harcayanlardan daha mutlu daha sıhhatli bir yaşam sürdükleri tespit edilmiştir. Ne mutlu ilçemize bu mutluluğu yaşatanlara ve yaşayanlara”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi