Bizim aramızda şu veya bu sorunlar olabilir ama memleket söz konusu olduğunda Türk milliyetçileri birleşecektir' dedi. Oğan, seçimin ilk turundan önce Bahçeli'yi Cumhur İttifakı'nı destekleyen HÜDA-PAR üzerinden hedef almıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda ATA İttifakı'nın adayı olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan, Dışişleri Bakanı ve AK Parti milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Antalya'da vatandaşlarla bir araya geldi. Oğan burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek kararıyla ilgili şunları kaydetti:

'Biz arkadaşlarımızla istişare ettik en doğru kararın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemek olduğunu gördük. Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler de bu doğru kararı destekleyecekler. Biz mevsimlik milliyetçilerle değiliz. Sayın Bahçeli'nin de olduğu ittifakı seçmeyecektik de gidip HDP'nin destek verdiği ittifakı mı seçecektik. Bizim aramızda şu veya bu sorunlar olabilir ama memleket söz konusu olduğunda Türk milliyetçileri birleşecektir. 

Türk dünyasının olduğu yerde olmayıp da kendilerine farklı dünya kurmaya çalışanların yanında mı olacaktık? Şimdi sırada 28 Mayıs var. Yarın inşallah hepimiz sandığa gideceğiz ve gereğini yapacağız. O gereğini biz yaptığımız zaman küsüratlarla değil yüksek bir farkla o seçimi aldığımız zaman Türkiye'nin dostlarını sevindireceğiz, düşmanlarını da kahredeceğiz inşallah.'