Eskişehir'de feci kaza: Otomobil TIR ve yolcu otobüsünün arasında sıkıştı Eskişehir'de feci kaza: Otomobil TIR ve yolcu otobüsünün arasında sıkıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da düzenlenen ‘AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme’ Toplantısına katıldı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan'ın gündeminde, Kayseri'de yaşanan olayalar da vardı. 

KAYSERİ AÇIKLAMASI

Muhalefetin siyaset anlayışında köklü bir değişim yaşanmazsa, korkarım önümüzdeki 5 sene boyunca benzer hadiselere şahitlik edeceğiz. Biz böyle bir siyaset tarzını asla kabul etmiyoruz.

Türkiye'nin fay hatlarıyla oynamaktan herkes uzak durmalı. Muhalefetin aklı selim sahibi aktörlerinden eski Türkiye'nin kötü hatıralarını tekrar canlandıran sahnelerin önüne geçilmesi konusunda daha çok çaba bekliyoruz.

Birilerinin kendi beceriksizliklerinin faturasını savaşlar ve terör sebebiyle evini, barkını, vatanını terk etmek zorunda kalmış sığınmacılara kesme kurnazlığına da göz yumulmamalıdır.

Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz. Dün Kayseri'de küçük bir grubun yol açtığı müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridir. Kim olursa olsun insanların evlerini, akrabalarını yakmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez. Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak görüyoruz. Biz hiçbir zaman böyle olmadık, bundan sonra da olmayacağız.

Ayrımcılık, ötekileştirme, nefret diliyle insanları düşmanlaştırma, AK Parti siyasetinde kendisine yer bulmamıştır, asla ve asla yer bulamayacaktır.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı