Eskişehir'de 3 milyon 500 bin lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi Eskişehir'de 3 milyon 500 bin lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi

Yıldırım, 9 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısıyla DSP Odunpazarı Adayı olduğunu ilan etmişti. Yıldırım, o toplantıda yaptığı konuşmanın bir bölümü şöyle: “Komşumuz Afyon ili var. Sıcak suları oldukça bol bir ilimiz. Turizmi çekiyor… Biz bile ne diyoruz? Afyon’a gidelim diyoruz… Eskişehir’den… Ama Eskişehir’de de sıcak su var. Evet, Afyon’daki kadar ısı derecesi yüksek değildir ama insanların yararlanabileceği seviyenin üstündedir. Eskişehir’de 42-52 derece arası su sıcaklıkları var. Sıcaksular bölgesi var, oradaki çalışmalara hız verilebilir onlar değerlendirilebilir. Kızılinler bölgesi var. Kızılinler bölgesi Tepebaşı sınırları içinde kalıyor diye biliyor birçok arkadaşımız ancak Eşenkara ve Porsuk Çayı arasındaki bölge Odunpazarı bölgesidir. Aynı sıcak su emareleri bu bölgede de mevcuttur. ESKİ’de olduğum dönemde o bölgede yaptığımız çalışmada sıcak su emarelerini yakaladık. Kızılinler’den Kütahya yönüne giderken sağ tarafta üç farklı noktada kuyu açtık. Kuyulardaki su miktarı saniyede toplam 100 litreydi. Ciddi bir rakam, küçük bir rakam değil. Sıcaklığı da 42-52 derece arası değişen sular var. Aynı emareler Odunpazarı bölgesinde de var. O bölgedeki çalışmaları hızlandırıp turizme kazandırmak gerekir. Kentin iş gücüne katkı sağlar.”       
Yıldırım, adaylığını ilan ettiği toplantıda Eskişehir’in su sorunu, kaynakları ve avantajları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü ve ESKİ Genel Müdürlüğü yapan Yıldırım, ‘su mühendisi’ olarak biliniyor. İTÜ İnşaat mezunu olan Yıldırım, “Uzmanlık almanım sudur, barajlardır, göletlerdir. Eskişehir’in hangi dağında hangi su kaynağı vardır bilirim. ESKİ’deyken Sarısungur ve Aktarmaç (Aşağıılıca) göletlerini yaptık” dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi