Saadet Partisi Tepebaşı Belediye Başkan Adayı’ndan önemli açıklama Saadet Partisi Tepebaşı Belediye Başkan Adayı’ndan önemli açıklama

Türkiye’nin Sesi Partisi (SES Partisi) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Eskişehir’de yaptığı basın açıklaması ile partisinin yerel seçim stratejisini açıkladı. Türkiye genelinde bağımsız adaylar hareketi başlattıklarını söyleyen Bilgen, “Kendi içimizden çıkacak bağımsız adaylarla seçime girme kararı aldık” dedi. Bilgen, Eskişehir’de de büyükşehir belediye başkan adaylığında SES Partisi’nin kurucularından olan ve seçimlere bağımsız giren Kasım Karakaş’ı destekleyeceklerini ifade etti.

“TÜRKİYE GENELİNDE PARTİLER ÜSTÜ BAĞIMSIZ ADAYLAR HAREKETİ”

Ayhan Bilgen konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“O şehirde yaşayanların, kentlinin haklarının siyasetin asıl öznesi olması gerektiği kanaatindeyiz. Bu düşünceyle dün yaptığımız toplantıda hem kendi içimizden çıkacak bağımsız adaylarla seçime girme kararı aldık hem de Türkiye’nin farklı şehirlerinde bizim dışımızda seçimlere bağımsız olarak girmek isteyen adayların düşüncesine, etnik kökenine, inancına, mezhebine bakmaksızın siyasi aidiyeti ile ilgili herhangi bir tartışma yapmaksızın sadece şehrin kaynaklarının yağmalanmaması, sadece şeffaf, hesap veren bir belediyecilik anlayışı için bağımsız adayları destekleyeceğiz. Bunu hem kendi adaylarımızla, kendi arkadaşlarımızdan aday olanlarla ortaya koyacağız hem de Türkiye genelinde bağımsız adaylarla kurduğumuz ilişkiyle mümkünse partiler üstü bir bağımsız adaylar hareketiyle Türkiye siyasetine yeni bir soluk yeni, sayfa, yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. 

“YEREL SEÇİMLERDEN SONRA İTTİFAKLARIN TAMAMEN DAĞILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Yerel seçimlerden sonra ittifakların tamamen dağılacağını düşünüyoruz. Türkiye siyasetinin alt üst olacağını düşünüyoruz. Bu egemen siyaset anlayışının, çürümüş, yozlaşmış, kişisel rantı ve parti çıkarlarını ülke çıkarının ve şehrin çıkarlarının üzerinde gören anlayışın seçmen tarafından sandıkta cezalandırılacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla da bu ortamda yeni bir söz söyleme hakkının daha çok bu partizan tutumun dışında kalmış bağımsız adaylarca doğrudan seçmenin, doğrudan yurttaşın özne olacağı bir siyasette mümkün olacağı kanaatindeyiz. 

“ESKİŞEHİR’DE KASIM KARAKAŞ’I DESTEKLEYECEĞİZ”

Biz Eskişehir’de partimizin hem kurucusu hem genel merkez yöneticisi olan Kasım Karakaş’ı destekleyeceğiz. Eskişehir’de başka bağımsız adaylar da diğer ilçelerde çıkarsa ya da bizim partimiz içinden çıkarsa, bu şekilde bir eğilimi olan arkadaşlar olursa onları da değerlendireceğiz. Bizim seçimlerle ilgili önümüzdeki günlerde başka şehirlerde de adaylarımızı ilan edeceğiz. Genel proje olarak da şeffaf belediyeciliği, hesap veren belediyeciliği, yurttaş belediyeciliğini, kentli haklarını merkeze koyan bir uygarlık projesi güneş kentler projesi seçim stratejimizin seçim yol haritamızın temel argümanı olacak.” 

Kaynak: Meltem Karakaş