Eğitimde 4 yıllık stratejik plan açıklandı! Eğitimde 4 yıllık stratejik plan açıklandı!

Yenilik Partisi Eskişehir İl Başkanı Serkan Ortatepe, Eskişehir’de son günlerde ekmeğe, otoparka ve hamamlara gelen zamları değerlendirdi.

"Zincir marketlerde bir personel sadece etiket değişimi ile uğraşıyor"

Haer yerde zam haberleri dolaştığını ifade eden Ortatepe, "Eskişehir’de son birkaç gün içinde ekmeğe, hamama, açık ve otopark, kafeterya ücretlerine zam geldi. Daha önce de simit 9 lira olmuştu. Öğrendiğimize göre bugün de berber ve kuaför ücretlerine yüzde 70 zam gelmiş. Akaryakıta neredeyse her gün zam geliyor. Birkaç gün sonra da otomatik su zammı devreye girecek. Zincir marketlerde bir personel sadece etiket değişimi ile uğraşıyor." şeklinde konuştu.

"En düşük emekli maaşı acilen asgari ücret kadar olmalıdır"

Tuzluya, tuzsuzsa her şeye zam geldiğini belirten Ortatep, "Asgari ücret 17 bin 2 lira oldu diye de herkes yaptığı zamları savunuyor. Peki 10 bin lira gibi son derece düşük bir maaş ile 30 gününü geçirmeye çalışan emekliler ne yapacak. Defalarca söyledik yine söylüyoruz. En düşük emekli maaşı acilen asgari ücret kadar olmalıdır. En azından 14 bin lira olarak güncellenmelidir. Vergilere ve cezalara gelen zamlardan elde edilen gelirler emeklilere ayrılırsa zaten bu durum otomatik olarak çözülür. Biz Yenilik Partisi olarak sokağın gündeminin seçim değil zamlar olduğunu görüyoruz. Sokağa indiğimizde halk bize seçimleri değil ekonomik durumları soruyorlar. Acil olarak üreten Türkiye modeline geçilmediği sürece de bu durum maalesef daha da kötüye gidecek. Minimum ithalat, maksimum ihracat bu ülkenin tek kurtuluşudur. Döviz fiyatları arttıkça ithal ürünlerinin de fiyatlarının arttığını unutmamak gerekiyor. Yerli ve milli kelimeleri artık sadece lafta kalmamalıdır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskişehir.net Haber Merkezi