Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Deniz Oliveira Erdinç, müziğe erken yaşta piyano, keman ve viyolonsel ile başladı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde piyano bölümünü bitiren sanatçı, aralarında Gülsin Onay gibi ünlü isimlerin bulunduğu birçok sanatçı ile çalışma fırsatına sahip oldu. Rengim Gökmen ve Gürel Aykal gibi birçok usta isimle şeflik çalıştaylarına katılan sanatçı, orkestra şefliği alanında biri Ecole Normale de Musique de Paris olmak üzere iki yüksek lisans tamamladı. Cite Internationale des Arts’da “Artist-in-Residence” olarak yer aldı ve Cita Des Art Orkestrası’nın kurucusu oldu. Halen Ankara Devlet Opera Balesi’nde orkestra şefliği ve Notre Dame de Sion Özel Fransız Lisesi’nde koro şefliği görevlerine devam etmektedir.

1979 doğumlu klarinet sanatçısı Orçun Civelek Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında eğitimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ve Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’nda solo klarinetçi olarak görev aldı. 2017 yılında Andante Klasik Müzik Dergisi’nin düzenlediği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Üfleme Çalgılar Yorumcusu Ödülü’ne layık görüldü. Türkiye’deki birçok orkestra ile solist olarak konsere çıkan Civelek, halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda klarinet grup şefidir.

Orkestra, konserin ilk yarısında Brezilyalı besteci Daniel Wolff’un Klarinet Konçertosu’nun Eskişehir prömiyerini, ikinci yarında ise  L.V. Beethoven’ın 6.senfonisini icra etti. Lirik bir havada geçen konser, dinleyicileri adeta büyüledi. Orkestra uzun süre alkışlandı ve konser bravo nidalarıyla son buldu.

Gelecek programda “Yılbaşı Özel Konseri” var. Dinleyicilerden gelen yoğun istek üzerine 29 ve 30 Aralık’ta iki konser olacak. Orkestra şefinin Bujor Hoinic, solistlerin ise soprano Ezgi Görkem Yıldırım, tenor Ayhan Uştuk olacağı konserde birbirinden güzel birçok arya, vals ve tango icra edilecek.