Faizler maaşları geçiyor: 100 bin lirası olan aylık bu parayı alacak Faizler maaşları geçiyor: 100 bin lirası olan aylık bu parayı alacak

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde şehit olan Piyade Teğmen Murat Alyakut'un eşi İrem Buse Alyakut'u makamında ağırladı. Gerçekleşen ziyaretin ardından Vali Aksoy, şehit eşi  İrem Buse Alyakut'u nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

ŞEHİT TEĞMEN MURAT ALYAKUT KİMDİR?

Teğmen Murat Alyakut 01.01.1990 yılında Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde doğdu. Şehidimizin babası İsmail, annesi Havva’dır.

İlköğrenimini Pazarcık Pansiyonlu İlköğretim Okulunda tamamladı. Lise eğitimini Pazarcık Lisesi'nde 2009 yılında tamamladı. Üniversite eğitimini 2011-2015 yılları arasında Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Tarih ve Sosyoloji Bölümlerini bitirdi. 18.09.2016 yılında eşi Gülsüm Alyakut ile evlendi. 2017'de askeri sınavları kazanarak Kara Harp Okulu Sutasak Eğitimi (Tuzla/ İstanbul)da başladı. 15 Nisan 2020 tarihinde teğmen olarak Şanlıurfa ili Akçakale ilçesinde Gültepe Karakolunda göreve başladı. 08.01.2022 tarihinde Gülünce Hudut Karakolu (Şanlıurfa/ Akçakale) sorumluluk bölgesinde askeri aracın menfez üzerinden geçişi esnasında bölücü terör mensuplarınca yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu iki görev arkadaşı Enes Koç ve Ertuğrul Ulupınar ile birlikte şehit olmuştur.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi