Ordu Olay Gazetesinin haberine göre Ordu ili Gülyalı ilçesinde seçim sonucunu kutlayan Ak partili grupla çıkan kavgada ağır yaralanan İYİ parti üyesi Erhan Kurt isimli vatandaş tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma da şüpheliler gözaltına alındı.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın kesin olmayan sonuçlar üzerine AKP'liler kutlamaları sırasında bir yurttaşın öldürüldüğünü ifade etti.

Enginyurt açıklamasında, AKP’li vatandaşların seçim kutlamaları sırasında bir yurttaşı öldürdüğünü söyledi ve

“Yazıklar olsun! Bu kadar kin, nefret dilinin sonu buydu!” diyen Enginyurt, “AKP’liler Ordu Gülyalı’da kutlamada CHP üyesi Erhan Kurt kardeşimizi katlettiler. Mutlu musunuz ey yönetenler kin ve nefret diliniz sonuç buldu. Yazıklar olsun! Başımız sağ olsun Ordu’m. Mekanın cennet olsun kardeşim” dedi

"Her gün kin ve nefret kustun ve nihayet kin ve nefret dilin Ordu Gülyalı'da bir delikanlının canına sebep oldu. Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir delikanlı Emrah Kurt senin bu pis dilin yüzünden bu akşam AKP'li çeteler tarafından şehit edildi. Rahat mısın? Huzurlu musun? Nasıl uyuyacaksın Recep Tayyip Erdoğan Bu delikanlı'nın çocuklarına nasıl hesap vereceksin Recep Tayyip Erdoğan? Bir seçim için değer miydi? Bir canın bedelini nasıl vereceksin Recep Tayyip Erdoğan? Yazıklar olsun! Böldün parçaladın memleketi. Yüce Allah senden bunun hesabını sorsun!" dedi.