Komşuda 'Ne bakıyorsun' tartışmasında büyük kavga Komşuda 'Ne bakıyorsun' tartışmasında büyük kavga

Seçmenler, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilen Yerel Seçimler için sandık başına gitti. YSK'nin kurallarına göre yayın yasağı nedeniyle ilk sayımların ardından haber, tahmin ve yorum yapılması yasak. Yurttaşlar yayın yasağının ne zaman biteceğini merak ediyor.

Belediye Başkanı ve  için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 17.00 itibarıyla sona erdi. 61 milyon seçmen, 5 yıl boyunca görev alacak yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Öte yandan saatlerin 17.00’yi göstermesine rağmen daha önceden sıraya girerek sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanabiliyor.

Kayıtlı 61 milyon 441 bin 882 seçmenin bulunduğu, 34 siyasi partinin adayının yarıştığı seçimlerde, ülke genelinde, 206 bin 845 sandık kuruldu, yaklaşık bin de seyyar sandık oluşturuldu.

81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın belirleneceği seçimlerde, il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği seçimleri de yapıldı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Yener, saat 19.19 itibari ile seçim yasağının kaltığını duyurdu.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi