Saadet Partisi Eskişehir STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Muhammed Güney, haftalık Pazar toplantısında konuştu. Saadet Partisi’nin her zaman ilkeli ve ahlaklı bir duruş sergilediğini söyleyen Güney, “Altılı Masa’nın amacı ortak aklın ve evrensel ilkelerin kabul ettiği kararlarla siyaset yapmak ve bu siyaseti ülkemize kazandırmaktı. Saadet Partisi de her zaman bu kararların yanında ve savunucusudur” diye konuştu. Güney, Saadet Partisi’nin her zaman hakkın ve haklının yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.

“DEMEK Kİ BİR ARAYA GELMEK MÜMKÜNMÜŞ”

AK Parti’nin muhalefet partilerini ziyaret etmesine ilişkin de konuşan Güney, “Demek ki muhalefet ile, bir araya gelmek mümkünmüş” diyerek, “Seçim öncesi nefret söylemleriyle, ötekileştiren ve kamplaştıran üslubuyla, toplumu adeta kutuplaştıran iktidar, seçimlerden arzu ettiği neticeyi alamayıp, sarı kartı görünce, muhalefetle diyaloğa, istişareye, Türkiye’nin ihtiyacı var diyerek, Dem Partisi dahil, ziyaretlerde bulunuyor. Demek ki olabiliyormuş. Her ne kadar samimi bulmasak bile, geç de olsa önemli bir gelişme olarak değerlendirebilir, sürekli olmasını temenni ederiz” şeklinde konuştu.

“İKTİDAR GAZZE MESELESİNDE SAMİMİ DEĞİL”

İktidarın Gazze konusunda samimi olmadığını belirten Güney konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İktidarın derdi hiçbir zaman Gazze halkı ve Filistin olmadı. Bütün dertleri her zaman siyasi ve ticari kazanç üzerinde kuruludur. Bu kazançları elde etmek için din ve vatan istismarı yapmak onlar için bir siyaset tarzına dönüşmüştür. Filistin üzerinden siyasi kazanç, İsrail üzerinden de ticari kazanç elde etmeye çalıştılar. 7 ay boyunca Filistin’in yanındayız söylemleri yaparken, İsrail’le de ticaretlerini artırmaya devam ettiler. Saadet Partisi olarak, halkımızı aldatmaya çalışmalarını ve İsrail’e verilen desteklerini halkımıza ulaştırmaya çalıştık ve çalışacağız. Zalime destek olan bu ticaretlerini önce yalanlamaya çalıştılar, daha sonra ise azalttık dediler. 7 ay sonra ise kestik dediler. Saadet Partisi olarak diyoruz ki; Geç kalınmış olsa bile ticareti kestik demelerini olumlu görüyor, gerçekten samimi iseler, en kısa zamanda, İsrail ile diplomatik ilişkilerin gözden geçirilmesini, Kürecik ve İncirlik Üslerinin Derhal kapatılmasını bekliyoruz.” 

Kaynak: Meltem Karakaş