Birbirinden özel sergilere ev sahipliği yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Eğitim, kültür ve sanat alanlarındaki faaliyetleriyle Türkiye’nin öncü vakıflarından olan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl 39’uncusu düzenlenen DYO Resim Ödülleri Sergisi, Eskişehir Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Yapılan açılışa Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Üyesi İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, DYO Boya Fabrikaları Genel Müdürü Mutlu Uysal, davetliler ile sergide eserleri bulunan sanatçılar katıldı.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Üyesi İdil Yiğitbaşı, Eskişehir’de böyle bir sergiyi açmaktan gurur duyduklarını belirtti. Vali Yardımcısı Salih Altun da konuşmasında Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı ile sanatçıları tebrik etti. Törende bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Eskişehir, son 25 yılda kültür ve sanat alanında Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Bu başarıda kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin ve özel kurumların yanı sıra, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı gibi vakıfların eğitimi, kültür ve sanatı desteklemesi, desteklemekle kalmayıp değerli sanat eserlerini Anadolu şehirlerine taşıması çok önemli paya sahip. Onun için sizlere özel bir teşekkürü borç biliyorum. Sanata ve sanatçıya her zaman destek olmaya, onların eşsiz eserlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmalar ve plaket takdimleri sonrası serginin açılışı yapıldı. 31 Ocak 2023’e kadar Eskişehirli sanatseverlerle buluşacak olan 39. DYO Resim Ödülleri eserleri, daha sonra Ankara’da Cer Modern, Mardin’de Sakıp Sabancı Kent Müzesi ve İzmir’de yeni açılacak olan Yaşar Müzesi’nde sergilenecek.