Vali Aksoy’dan taziye mesajı Vali Aksoy’dan taziye mesajı

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Köksal mesajda şu açıklamara yer verdi; "Devleti ve Milleti için gece gündüz demeden Avrupa’daki meslektaşlarına göre 2,5 kat daha fazla çalışan, Avrupa’daki meslektaşlarının beşte bir (5/1) oranında kazanan önceliği hizmet, insanlık olan tüm hekimlerimizin ve Avrupa’daki meslektaşlarına göre 5 kat fazla çalışıp 10/1 onda bir oranında kazanan cefakar Sağlık Ordusunun 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Sağlıkta dönüşüm kahramanları sağlık çalışanları çocuğundan eşinden uzak kalmış, diğer tüm kurumlar esnek çalışırken sağlık çalışanları izin, rapor, istifa, emeklilik haklarını kullanamayarak en büyük bedeli ödemiştir. Acilen sağlıkta yetersiz istihdam sorunu giderilmeli, sağlık çalışanlarının yükü hafifletilmelidir. İş yükü kaliteli sağlık hizmetini etkilediği gibi, tükenmişlik sınırında görev yapan çalışanları iyice yıpratmaktadır.

Sağlık çalışanlarımız için taleplerimizi buradan dile getiriyoruz;

-Tek kalemde maaş,

-Tek tip kadro,

-1. Dereceye gelmiş tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge, diyoruz.

Sağlık hizmeti bir ekip işidir. Bu kutsal hizmetin mensubu olan bütün sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağlık çalışanlarının bayramı, vatandaşlarımızın sağlığıdır. Hayatın her anında yanımızda olan ve bu hizmetin sunulmasında görev yapan bütün sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunarken, taleplerinin karşılandığı, sorunlarının çözüldüğü sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyoruz. Bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi