Etkinlik kapsamında 21 Mayıs Pazar günü Osmangazi Spor Sahası’nda vatandaşların katılımıyla bir de sağlık yürüyüşü yapılacak.

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik farkındalık çalışmaları kapsamında Acıbadem Eskişehir Hastanesi ile birlikte düzenlenen “Sağlıkta Farkındalık Seminerleri” serisinin beşincisi olan, “Sağlık İçin Hareket Et” konulu seminer vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sahnesi’nde düzenlenen seminerin moderatörlüğünü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Erdal Yavuz yaptı.

    Seminerde Acıbadem Eskişehir Hastanesi doktorları Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Recep Kurnaz “Kemik ve Eklem Sağlığı”, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Uzm. Dr. Alper Alabulut “Omurga Sağlığı”, Beslenme ve Diyet Uzmanı Uzm. Dyt. Hande Soydemir “Hareket ve Beslenme”, Büyükşehir Belediyesi Spor Uzmanı Kondisyoner Tolga Erol “Yaşam Boyu Aktivite ve Egzersiz” konularında sunum ve konuşmalarını gerçekleştirdiler.

     Uzmanlar, sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin, hareketli bir yaşam biçimine sahip olmanın önemine vurgu yaparak bu konuda önerilerde ve uyarılarda bulundular. Vatandaşların sorularına yanıtlar bulduğu seminer, karşılıklı soru cevap bölümüyle tamamlandı. Seminer sonunda Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Erdal Yavuz tarafından Doç. Dr. Recep Kurnaz, Uzm. Dr. Alper Alabulut, Uzm. Dyt. Hande Soydemir ve Kondisyoner Tolga Erol’a seminere sundukları katkı nedeniyle teşekkür belgesi takdim edildi.

  Seminerin devam etkinliği olan “Sağlık İçin Yürüyoruz” için de bir davette bulunan yetkililer, “21 Mayıs Pazar günü Osmangazi Spor Sahası’nda saat 13.00’te hep birlikte yürüyüş gerçekleştireceğiz. Her yaştan vatandaşımızı bu anlamlı ve sağlık dolu yürüyüşe bekliyoruz.” dediler.