Eğitimde, çölyak hastalığı, fiziksel aktivitenin önemi ve sağlık bilgi sistemlerinin kullanımı gibi konular ele alındı. Sağlık personeline, çölyak hastalığı hakkında güncel bilgiler verilirken, fiziksel aktivitenin sağlık üzerindeki olumlu etkileri ve günlük yaşamda daha fazla hareket etmenin önemi vurgulandı. Ayrıca, sağlık bilgi sistemlerinin etkin ve verimli bir şekilde kullanılması için pratik bilgiler aktarıldı.

Eğitim, interaktif bir şekilde gerçekleştirilerek katılımcıların konuları daha iyi anlamaları ve bilgileri daha etkin bir şekilde uygulamaları sağlandı. Katılımcılar, eğitim sonunda konularla ilgili sorularını sorma ve görüşlerini paylaşma fırsatı buldular.

Yapılan açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi olarak “Çölyak Günü, 10 Mayıs Hareket Et Günü ve Bilişim Haftası” etkinlikleri kapsamında  “Çölyakta Beslenme, Öfke ve Stres Yönetimi ve Fiziksel Aktivitenin Önemi” konularında, Müdürlüğümüz ek hizmet binası Davut Savran Eğitim Salonunda sağlık personeline hizmetiçi eğitim verilmiştir." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi