Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda yeni dönem Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda yeni dönem

Saadet Partisi Eskişehir İl Gençlik Kolları, Hamamyolu Caddesi’nde İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattığını duyurdu. İmza kampanyası ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Eskişehir İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Demir, “Biz Saadet Partisi olarak İsrail’le her türlü normalleşmeyi reddediyoruz” dedi.
“GAZZE HALKI SOYKIRIMA MARUZ KALIYOR”
Ramazan Demir açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladığımız bugünlerde, yaşanan bazı acı olaylar, bağımsızlık sevincimizi gölgede bırakmıştır. Bütün dünyanın gözleri önünde, yıllardır mazlum ve mağdur bırakılan Filistin halkı, insanlığın son zamanlarda gördüğü en büyük trajediyi yaşamaktadır. Sırf etnik kimliği ve dahada önemlisi sahip olduğu dini inancı sebebiyle, çok ağır bir soykırıma tabi tutulan Gazze halkı ne yazık ki siyasi otoriteler tarafından görmezden gelinmektedir. Var olduğu günden bugüne kadar, dünyada kan ve gözyaşı akıtmaktan başka hiçbir gayesi olmayan terörist İsrail her türlü insani ve vicdani değerden olduğu gibi savaş ahlak ve hukukundan da yoksun olduğunu bir kez daha göstermiştir. Gazze'de bunlar yaşanırken, başta ABD olmak üzere, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler, haçlı organizasyonu gibi davranmaktan vazgeçmemiştir. Avrupa medeniyetinin bu tutumu bizi şaşırtmamıştır. Bizi asıl şaşırtan, 1.5 milyar Müslüman alemini yöneten, yaklaşık 50 İslam ülkesi liderinin aczi yetidir.

WhatsApp Image 2023-11-05 at 13.35.35 (1)
“AYNI FELAKETLER SİZLERİN BAŞINA GELDİĞİ ZAMAN MI UYANACAKSINIZ?”
Buradan İslam ülkesi liderlerine seslenmek istiyorum. Katil ve terörist İsrail’in bu vahşetine önde gelen bazı Avrupa devletleri maddi, manevi ve askerî açıdan tam destek veriyorken size ne oluyor da ciddi yaptırımlar konusunda, üç maymunu oynuyorsunuz? Hadi diyelim sizi liderleri yapan halklarınızdan utanmıyorsunuz, peki Allah'tan da mı korkmuyorsunuz? Aynı felaketler sizlerin başına geldiği zaman mı uyanacaksınız? Bir kez daha tecrübe ettik ki, İsrail’le normalleşme çabalan, İsrail’e cesaret vermekten başka bir işe yaramadı.
“İSRAİL’LE HER TÜRLÜ NORMALLEŞMEYİ REDDEDİYORUZ”
Biz Saadet Partisi olarak İsrail’le her türlü normalleşmeyi reddediyoruz. Bu gaye ile iki gün önce Saadet Partisi meclis grubumuzdan 4 milletvekilimiz çok büyük bir şecaat göstererek Gazze'ye doğru yola çıktılar. Ümit ediyoruz ki milletvekillerimizin bu cesur ve samimi davranışı diğer siyasilere ve siyasi liderlere örnek olup, bu zulmün ve işgalin bitmesine vesile olur. Bizlerde bugün burada Saadet Partisi Eskişehir Gençlik Kolları olarak bu katliama dur demek, Filistinli kardeşlerimize destek olmak İsrail’le yapılan bütün anlaşmaların iptal edilmesi ve özellikle İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattık. Ümit ediyoruz ki, bu kampanyamız Filistin’in özgürlüğüne giden yolda bir kilometre taşı olur.” MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi