Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanlığınca İsmet İnönü-1 (Doktorlar) Caddesi’nde “Fikir Duvarı” etkinliği gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi

Cumartesi günü saat 11.00 ila 17.00 arasında yapılacak etkinlikte Eskişehirliler, Fikir Duvarı’na eğitim sistemine ilişkin görüşlerini yazabilecek.

İl Kadın Gençlik Kolları Başkanı Şule Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, eğitimin bir medeniyet inşa etme iddiası olduğunu belirtti.

Medeniyet inşasının mesleki donanıma sahip, insanlığa faydalı olmayı ilke edinmiş nesillerle yapılabileceğini vurgulayan Küçük, şunları bildirdi:

“Dışarıdan ödünç alınmış parçalarla sürekli değişikliklere maruz bırakılan eğitim sistemimiz ne yazık ki temel amaçlarından sapmış, sistemsizliğin sistem haline geldiği bir yapıya bürünmüştür. Eğitim hakkı vatandaşın elinden alınamayacağı gibi niteliğinin düşürülmesine ya da ideolojikleştirilmesine de asla müsaade edilemez. Türkiye, kendi sosyoekonomik paradigmalarına uygun, kendine has bir eğitim sistemini hak etmektedir. Bu strateji gereği eğitim sistemi hakkında fikirlerinizi açıkça ifade edebileceğiniz bir faaliyet organize ediyoruz. Etkinliğimize tüm Eskişehirliler davetlidir.”