Kimdir?
Ben TurkishModern.co Kurucusu Buse Nalbantoğlu. 97 doğumluyum. Ailemle birlikte Bandırma’da yaşıyordum. Üniversite hayatım için buraya geldim. Eskişehir Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinde okuyorum. Seneye mezun olacağım. Markamız catering ve organizasyon üzerine kurulu. Daha çok catering alanında iş yapıyoruz. Doğum günü, nişan, düğün pastaları, ikramlıklar, hediye kutuları, hediye tatlılar… Bunların üzerine çalışıyorum. Mutfaktan çıkan tüm ürünleri ben yapıyorum. Hediyelik kutularımızın hepsini de ben hazırlıyorum. Instagram üzerinden sipariş alıyoruz. Genellikle hediye kutuları, tebrik kutuları, tatlılar, kurabiyeler, ev yapımı çikolatalar öncelikle bunların üzerine çalışıyoruz.
Köklerimizle yeniye doğru gidiyoruz
Eskişehir’e üniversite için geldim. Üniversite sınavından öncede gastronomi hayatımda çok olsun istediğim bir şeydi. Biraz anneden, anneanneden gelen el almaya inanıyorum. Gelenekleri de mutfağa taşımaya çalışıyorum. Zaten markanın adı da buradan geliyor. Geleneksel ruhla modern mutfak yaratmaya, köklerimize bağlı kalarak rafine lezzetler çıkarmaya çalışıyoruz. Doğaya, hayvanlara saygılıyız. Sosyo ekonomik sistemi bozmayan ürünleri kullanmaya çalışıyoruz. Mevsiminde tüket düşüncesiyle hareket ediyoruz. Turkish Modern ismi buradan geliyor.  Aidiyet ve köklerimizle yeniye doğru gidiyoruz. Yeni teknoloji, yeni pişirme tekniklerini kullanarak ürünleri daha sağlıklı, iyi tarım ürünleri kullanarak modernize ediyoruz.  Yaklaşık bir buçuk yıl önce kurdum. Tam pandemide kuruldu. Bir öğrenci evinden çıktı bu girişim. Benim 1+1 toplam 55 metrekare öğrenci evim var. Ürünler burada hazırlanıyor.
Hep bir el aldığımıza inanıyorum
Browni ve cheesecake yapıp üçüncü nesil kahvecilere dağıtarak başladım. İyi tepkiler geldi. Sonra Sanayi Odası ile tanıştım. Sanayi Odası’nda workshoplar yapmaya başladık. Sonra Ticaret Odası ile tanıştık. Böyle böyle domino etkisiyle insanlara ulaşmaya ve büyümeye başladık. Dönüşler hep çok iyi oldu. Bende sektöre inanarak tutunmaya çalıştım. Ailemde profesyonel bir aşçı yok. Annem ve anneannem gördüğüm en iyi yemekleri yapan insanlardı. Hep bir el aldığımıza inanıyorum. Babaannenin gelenekleri, kalabalık aile, büyük sofraları… Artan yemeklerin dönüştüğünü gördüm. Yemekte kalan bir şey atılmadı. Bunlarla büyüdüm. Annem ve anneannem en büyük örneğim…
Bulaşıklar da bana ait
Bir ekibim yok, tek başına yapıyorum. Ürün tedariği, yapımı, fotoğraf çekimi, teslimatı… Arabaya binip kendim teslim ediyorum. Pazara, markete ben gidiyorum, bulaşıklar da bana ait. Markamın imza ürünü vişneli cevizli browni. Yazılı bir tariften uyarlanmış bir ürün değil. Eskişehir’de browni yenmiyordu! Browni istediğinizde ıslak kek geliyordu. Kabarmış kek, ısıtılıp gelen yanmış çikolatalar… Tarifi bana ait. Beni ben yapan vişneli cevizli browni… Şehir dışı kargoda yapıyorum. Mardin, Mersin, Muğla fark etmez istediğiniz yere istediğiniz tatlıyı gönderiyoruz. Hedefim Eskişehir’de bir şef restoran açmak. Mevsimsel dönüşebilen, mevsimsel dönüşebilen, yüzde 80 ürünü kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz, bahçeden tabağa gelebilen ürünlerin, insanların keyif aldığı bir restoran açmak. Kadınlara tavsiyem yapmaktan korkmasınlar.  
LÖSEV ve Türk Eğitim Vakfı 
LÖSEV ve Türk Eğitim Vakfı gönüllüsüyüm. LÖSEV’de aktif olarak çalışıyorum. Lösemili Çocuklar Haftası’nda stant kuruyoruz. Burada çocuklara destek olmak adına ürünlerimi yapıp satıyorum. Tüm geliri LÖSEV’e bağışlıyoruz. Herhangi bir kampanya yapılacaksa beraber hazırlıyoruz. Çocuklar için paketler yapıyoruz. Onları mutlu edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.