Rektör Özcan mesajda, "Bir toplumun çağdaş ve gelişmiş sayılmasının en önemli göstergelerinden birinin, kapsayıcı politikalarla toplumun tüm bireylerinin yaşam hakkını savunmak olduğu bilinciyle; başta engelli öğrencilerimiz ve çalışanlarımız olmak üzere engelli bireyleri hatırlamak, anlamak ve karşılaştıkları sorunların çözümü için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Bu düşüncelerle tüm engelli bireylerimiz ve ailelerinin Engelliler Haftasını kutluyor, kendilerine toplumsal hayatta daha çok yer alabilecekleri sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum" dedi.

ENGELLİLER HAFTASI NEDİR?

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır.

Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır.

Okullarda her gün ayrı bir engellilik konusu işlenir. Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi